4 Ekim 2013

Sindirella Anlaşması

Nola Devlin,genç ve kilolu bir kızdır. Bir dergide editör olarak çalışmaktadır. Bir gün,2 yakın arkadaşı ile bir kafeye giderler, ve istedikleri masaya oturtulmazlar. Sebep olarak 3 arkadaşın fazla kiloları ima edilir, 3 arkadaş çok bozulurlar bu duruma.


Nola,dergide bir Güzin Abla köşesine başvurur fakat kilosundan dolayı kabul edilmez. Bunun üzerine Nola'nın aklına dahiyane bir fikir gelir. Hayali karakter,Belinda Apple! Belinda,incecik,güzel,prezentabl bir kişidir. Nola,işi Belinda karakteri ile alır. Nola'nın bu köşesinden haberleri olmadan yakın arkadaşları Deb ve Nancy Belinda Apple köşesini okuyarak kilo vermek için karar alırlar ve üçlü,aralarında bir Sindirella Anlaşması yapar,6 ay sonra onlarla dalga geçilen kafeye gitmek üzere sözleşirler.

Acaba 6 ay sonra üç kafadar zayıflayabildi mi, Nola'nın Belinda kimliği ifşa oldu mu,bu üçlünün aşk hayatları nasıl? Bu soruların cevaplarını bu kitapta bulabilirsiniz.


Kitap,çik-lit olarak nitelendirilen tarzda güzel bir kitaptı. Zaman geçirmek,gülmek,eğlenmek,diyet için motive olmak isterseniz tavsiye edebilirim.


Yazar:Sarah Strohmeyer

Çevirmen:Leyla Özcengiz

Yayınevi:Sayfa 6

Sayfa Sayısı: 382

Baskı Yılı: 2012

4 yorum:

 1. Bu kitap alınıp okunacaklar listemde; ama işin özü artık çik-lit alırken tereddütlüyüm. Bunun nedeni sanırım Sophie Kinsella'nın fanı olmam, ister istemez okuduklarım aynı tadı vermiyorlar.
  Sence nasıldı kitap?

  YanıtlaSil
 2. Sophie delisi biri olarak,bende aynı düşüncedeyim. Çik-litler neticede bir süre sonra hep aynı tarza dönüşüyor. Ama bu kitabı çok beğenerek okudum,bence oku,bir de filmi varmış yeni keşfettim ama izleyemedim adı külkedisi anlaşması :)

  YanıtlaSil
 3. Hadi ya :) O zaman kesin okurum :) Seninle zevklerimiz neredeyse aynı, o yüzden bilhassa sordum :D İlk fırsatta alıyorum kitabı :D

  YanıtlaSil
 4. al al,yorumunu bekliyor oliciimm :D

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...