7 Aralık 2013

Yanılmak Güzeldir

Julianna, mutlu,hareketli,neşeli bir kızdır. Bir gün evlerinin karşısına yeni komşuları taşınır. Yeni komşularının kendisi ile yaşıt bir oğulları vardır : Bryce.  Julianna, Bryce'ı görür görmez mavi gözlerinden etkilenir ve ona aşık olur.

Senelerce Bryce ve Julianna aynı sınıfı ve okulu paylaşırlar. Juli, senelerce Bryce'ın peşinden koşar ama Bryce,hiç aldırmaz. Bir gün olaylar tam tersine döner, Bryce Juli'den hoşlanmaya başlar. Peki Juli ne yapacaktır? Bryce'a kızgın olan Julimiz acaba onu affedebilecek midir?

Kitap,2 anlatıcı üzerinden ilerliyor. Yani bir olay gerçekleşiyor,bunu hem Juli'den hem Bryce'tan dinliyoruz,ve iki farklı görüş okuyoruz.Ben bu anlatım şeklini seviyorum açıkçası :) Kitap karakterleri gereği,gençlik romanı olarak kategorilendirilebilir.

Bryce'ın dedesinin Juli için yaptıkları çok güzeldi. Engelli akraba,aile bireyleri,kardeşler güzel ayrıntılardı.Ailelerin birlikte yedikleri akşam yemeği ise olaylı idi :)


Not: Yanılmak Güzeldir isimli bu romanın bir filmi var.  İlk Aşk - Flipped isimli bu filmi, kitabı bitirdikten sonra seyredebilirsiniz.


Yazar:Wendelin Van Draanen

Yayınevi:Optimum Kitap

Sayfa Sayısı: 302

Baskı Yılı: 2012

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...