20 Ocak 2014

Bunu Sen İstedin!

Serinin ikinci kitabı olan Bunu Sen İstedin'e geldi sıra :)
Kitabımız, ilk kitaptan tanıdığımız Baran-Sibel ikilisinin ihtişamlı düğünlerii ile başlıyor. Sibel, tam nikah sırasında Baran ile evlenmekten vazgeçme raddesine geliyor, çünkü Baran'ın onu aldattığını düşünüyor. Fakat Baran, olaya el koyuyor ve çiftimiz evleniyor.

Hakan-Aslı cephesinden baktığımızda, Hakan'ın Aslı ile evlenmek istemesi, bu yönde aileler ile tanışmaları, Hakan'ın annesinin bir türlü Aslı'yı sevemeyip hala eski gelini Sema'dan bahsedişini okuyoruz.

Ahu-Can cephesinde ise Ahu'nun hamileliği, Can'ın işyerinde yaşadığı ekonomik kriz süreci, Ahu kadar hırslı bir iş kadınının hamile bir ev hanımına dönüşünü görüyoruz.

Kitapta yeni karakterler ile karşılaşıyoruz. İlki Kadir, ikincisi Nazlı. Kadir, Baran'ın kendinden küçük olan,aklı bir karış havada kardeşi. Nazlı, Aslı'nın özgürlüğüne düşkün, gezip tozmayı seven,sorumsuz kız kardeşi.
Bu ikili bir araya gelince neler oluyor acaba :)


Kitabın en can alıcı sahnelerinden bir tanesi hiiç şüphesiz, Baran'ın çiftliğinde Sibel'in attan düşüşü, ve bu kazanın hayatlarını değiştirişi idi. Sibel'in çiftlikte eski hatıralar ile yüzleşmesi de güzeldi.

Aslı'nın tam zıttı olan Nazlı'nın hızlı hayatını gülerek okuyoruz,bakalım Nazlı durulacak mı?

Aslı ve Hakan ikilisi için zaman neler gösterecek?


Yazar:Vefa Enver

Yayınevi:Ephesus Yayınları

Sayfa Sayısı: 440

Baskı Yılı: 2013Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...