5 Mayıs 2014

Kocan Kadar Konuş- Şebnem Burcuoğlu (Alıntılar)


Hangi görümce sevilmiş bugune kadar ? Elti eltiden kaçar , görümceler bayrak açar.

Türk kadınlarının doğdukları andan itibaren DNA'larına kodlanmış olan 'evlenme saplantısı' ne yazık ki bizde daha yoğun yaşanıyor. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize de bu evlenme saplantısı kalmış. "Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş" atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır, yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem. Yani kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Kocan kadar konuş kızıaam!!

Haydi kocayı buldum diyelim, geçmişime beyaz bir perde gibi çekeceğim dapdaracık straplez gelinliğimin içinde nefes alamadığım,dünyalar prensesi bir geline dönüşüyorum.Düğünü takiben, yurtdışında egzotik bir adaya tatile gidiyoruz. Tatil esnasında Facebook,Twitter,İnstagram'a yeterli sayıda egzotik ada,ananaslı kokteyl ve denizin önündeki şezlongda uzanırken sadece ayaklarımızın göründüğü fotoğrafları yüklüyorum. E tabii, maksat o fotoğrafları evlenen-evlenemeyen kız arkadaşlarımın, eski sevgililerimin sevgililerinin ve benim hoşlandığım ama bana yüz vermeyen TÜM adamların görmesi. Hem zaten kimsenin gözüne sokmayacaksam neden evlendim ki?

Türk kızının en moderninin annesi bile gün gelir kızının mürüvvetini görmek ister. Şahsen ben,
"Kızım evlenmesen de olur, çocuk istiyorsan ya evlatlık alırsın ya da sperm bankasına başvurursun" diyen bir Türk anne tanımadım.

Şiddetli bir şekilde tüme varasım var ama içime kaçmış saftirik teyze " Tümden gel,gitme kız sakın tüme!" diyor.

Söz konusu aşk olunca çıplak elimizle sıcak tencereye değmekten korkar gibi karşımızdakine değmekten korkuyor muyuz? Kırk küp, kırkının da kulbu kırık küp demek kolay da, şöyle içten bir 'Seni Seviyorum'  mu zor?

Boşuna dememişler insanlara yönetebileceği küçücük bir alan ver , bir adım geri çekil , sonra da esas yüzlerini gör diye.


Yahu şarz demek şarj demekten daha zor. Kim, neresinden çıkardı bu şarz lafını?

1 yorum:

  1. Ya ben bu kızı bilkentte gördüm sanki... Oha oldum şimdi...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...