1 Temmuz 2014

Düşlerin Ötesinde- YORUMHaziran ayının son kitabı Düşlerin Ötesinde. Arkadya etiketine sahip olan kitap, bir seriye dahil değil ve yazarın ilk kitabı.


Kitap, lise aşkıyla evlenmiş ve zor günler yaşayıp, boşanmış genç bir kadın olan Violet'in dükkanında başlıyor. Violet Turner, yıllardır hayalini kurduğu 2. el eşyalar satacağı dükkanı açıyor yeni taşındığı şehirde. İkinci Şans Butik, hikayesi olan ürünlerle dolu. Bu bir çay fincanı takımı da oluyor yeri geldiğinde, 1950'lerden kalma bir gece elbisesi de oluyor.


April Morgan, bipolar bozukluk yaşayan annesini kısa süre önce kaybeden,18 yaşında bir genç kız. Matematik dahisi. Charlie adında bir genç ile birlikte. İkinci Şans Butik'ten bir gelinlik alıyor April, Charlie ile evlendiğinde giyebilmek için,ama şartlar pek umduğu gibi değil.


Amithi Singh, 40 yıllık evliliğinde,eşinin çocukları henüz 1 yaşında iken onu aldattığını öğrenen,Hindistandan, kocası için vazgeçen bir kadın. Tüm hayatını eşi ve çocuğuna adamış biri.

Bu 3 kadını bir araya getiren İkinci Şans Butik, bakalım kahramanlarımıza ne gibi şeyler vaadediyor?Bakıldığında Mucizeler Dükkanı serisini andırsa da, ben bu kitabı çok severek okudum. Her kahramanın iç dünyasına inmek çok güzeldi. Kitabın anlatımı, karakterler her şey çok başarılıydı. Çeviri iyiydi. Kapak zaten çok hoşuma gitti pembee :)
Yazar:Susan Gloss
Çevirmen:Hasret Parlak
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Sayfa Sayısı: 344
Baskı Yılı: 2014

Kitaba puanım 5 üzerinden 4.3 yorum:

 1. Yani sürekli aşk romanları okumanız ilginç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaa size danışıp okuma listesi yapmayı nasıl unutmuş...

   Sil
 2. Banu Hanım, öncelikle zaman ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim. Genelde bahsettiğiniz gibi aynı türlerde okuyorum çünkü bu tarzı seviyorum, fakat okuyup hakkında paylaşım yapmadığım kitaplar da oluyor bazen. Kitap okuyan insanlara sen bu kitabı okuyorsun yanlış, yada bu tarzı okuyorsun cık cık demek bence bir hata, insanlar okusun, ne okursa okusun düşüncesindeyim. Görüşünüzü saygı ile karşılıyorum, bahsetmemi istediğiniz bir kitap türü olursa memnuniyetle bahsederim.İyi okumalar dilerim.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...