24 Haziran 2014

Son Pişmanlık- YORUM

Uzun bir zamandır okumak istediğim, fakat araya giren çeşitli kitaplar sebebiyle, ancak zaman bulduğum bir kitaptan bahsedeceğim. Keşke daha önce okuyabilseymişim :)

Kitabımız aile-dram konuları üzerine kurgulanmış.

Elizabeth Ayers ile Christian Davison, hukuk okuyan, birbirlerine aşık bir çifttir. Christian, zengin bir ailenin oğludur. Elizabeth ise, fakir bir ailenin kızıdır. Christian'ın isteği, babasının şirketindeki en iyi avukat olmaktır. Çiftimiz için her şey yolunda giderken, bir gün Elizabeth hamile olduğunu söyler. Christian için bir şoktur bu. Çünkü Christian'ın , kariyer yaparken bir bebeğe ayıracak zamanı yoktur. Ve Elizabeth'e sorar:  Ben mi,bebek mi?


Aradan 5 sene geçer. Christian ve Elizabeth, hayatlarını kurar ve yaşamaya devam ederler. Christian, babasının şirketinin San Diego ayağının başına geçmek için San Diego'ya yerleşir. Elizabeth'in şehrindedir artık ve geride bıraktıklarını an be an düşünmektedir.

Derken mutfak alışverişine gittiği bir markette, simsiyah saçlı, masmavi gözlü dünya güzeli bir kız çocuk görür. Kız ile o an aralarında kopmaz bir bağ oluşur. Bu kız çocuğu, Christian'ın hayatını kökten değiştirecektir.


Konu aslında çok güzel, yazım dili de güzel. Fakat çeviri malesef kötüydü. Keza kapak da öyle. Kapağın kitap içeriği ile hiçbir alakası yok. Kapağı ilk gördüğüm an cinayet romanı falan sandım hatta. Yazarın aynı yayınevinden çıkmış 2 kitabı daha var, en yakın zamanda okumak istiyorum onları da.


Yazar:A. L. Jackson
Çevirmen:M. Can Uzer
Yayınevi:Aspendos Yayıncılık
Baskı Yılı: 2013

Kitaba puanım 5 üzerinden 4. Çeviri nedeniyle :(
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...