19 Temmuz 2014

Aylardan Aşk- YORUM

Merhabalar :)

Kitabı okuyalı esasen 2 hafta kadar oldu,fakat yorumu paylaşmak bugüne kısmetmiş. Kitabın konusuna çok fazla girmek istemediğimden, arka kapak yazısını paylaşıp,yorumuma geçeceğim.
Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)Arka kapaktan anladığımız gibi, zengin,5 çocuklu bir ailenin kızı olan Tanem, önemli bir toplantıya giderken bir kaza geçirir. 2 sene boyunca uyutularak, daha önce denenmemiş bir tedavi şekli denenir Tanem üzerinde.

Yağız,genç bir beyin cerrahı. Ailesini kaybetmiş.Çocukluk arkadaşı,kardeşten öte gördüğü Doruk ile birlikte yaşıyor.

Tedaviyi sürdüren başarılı ve yakışıklı Doktor Yağız, her boş anında Tanem'in yanında alır soluğu. Zamanla,bu genç hanıma karşı bir şeyler hissetmeye başlar.

Tanem'in kalabalık ailesi ve arkadaşları Tanem'i hiç yalnız bırakmaz. Derken bir gün Tanem tedaviye olumlu sonuç vererek uyanır. Ve olaylar artık bundan sonra başlar.

Kitap genel hatlarıyla, hastalık süreci, iyileşme süreci üzerinden, Tanem, Yağız ve diğer kahramanları anlatıyor. Arkadaşlık,kardeşlik ve aşk duyguları ön planda.
Kitabın dili gayet akıcı, kalın olmasına rağmen yormuyor. Fakat bazı kısımlarda uzatmalar vardı malesef. Ve kitapta çok karakter olduğundan, ilk önce adapte olmakta güçlük çektim kim kimdi diye daha sonra alıştım. Bir diğer eleştirim ise yazım hataları için olacak, malesef hatalar vardı.

Kitap, bitirdikten sonra öğrendiğim üzere, seri olacakmış. Bir sonraki kitap, çok merakla beklediğim Doruk-Asya aşkını anlatacak bizlere. Doruk karakterine kızmakta haklıyız ama dimi, bakalım neler olmuş Doruk Amerikada iken.


Aylar renkli kağıtlar ile ayrılmıştı ve her ay için bazı anekdotlar vardı. Şemsiyeli ayracı kitaba sabitleme fikri ise güzel olmuştu, zira yayıncının diğer bir yayın kolundan çıkan kitaplarında genelde ayraç bulamıyorduk.

Yazar:Meral Kır
Yayınevi:Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 592
Baskı Yılı: 2014

Kitaba puanım 5 üzerinden 4.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...