25 Temmuz 2014

Film Yorumları-1


Merhabalar :) Bugün blogumda ilk kez film yorumu paylaşmak istedim.


Filmimiz, yakın bir zamanda okuyup,yorumlamış olduğum aynı adlı kitabı olan , PERİ MASALI

Peri Masalı kitap yorumu için tıklayınız: Peri Masalı Kitap YorumuFilmin konusu, kansere yakalanan Peri'nin, tedavi süreci. Mert ile olan aşkı. Mert'in geçmişiyle hesaplaşması olarak açıklanabilir.

Kitaptaki biiiir çok ayrıntı filme yansımamıştı. Kitabı önceden okumuş olduğum için mutluyum. Peri ve Mert aşkının,kanser öncesi dönemleri, tanışmaları, şiirler kitaplar filmde yoktu. Peri'nin iyilik meleği halleri filmde çok azdı, kitapta Peri, herkese moral veren,neşe dolu,cıvıl cıvıl bir kızdı.

Burcu Hanım'ın saç kesimi sırasındaki oyunculuğu, Emre Bey'in Rize'de babasıyla yağmur altındaki hesaplaşması, ve Spoiler olmaması için sahneyi söylemek istemesemde yine Emre Bey'in son sahnelerdeki oyunculukları takdire şayandı gerçekten.

Hem kitapta hem filmde, Yıldız Hemşire ve Doktor Selçuk ilişkisi çok şekerdi. Sedef Hanım'ın saç rengi müthiş yakışıyor kendisine.Sözün özü,film güzeldi ama kitaptaki ayrıntıları veremediği için yüzeysel kalmış. Şarkılarla desteklenen film, deniz kenarı çekimleri olsun, Rize doğası olsun gayet güzel doğasal karelere sahip. Kitap ve film tavsiye edilir tarafımca.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...