31 Temmuz 2014

Paris'te Balayı- Jojo Moyes- YORUM

Jojo Moyes'in merakla beklenen kitabı Ardında Bıraktığın Kadın'la tanışmak için küçük bir başlangıç. 

Âşıklar şehri Paris'te yeni evli iki çift… 

Genç ve güzel Liv, 2002 yılında zengin ve çekici bir mimar olan David'le evlenir. Rüya gibi bir balayı geçirme hayaliyle Paris'e gelseler de beklenmedik bir sorun evliliklerini daha ilk günden sorgulamalarına yol açar. Acaba aralarındaki büyük aşk onları bir arada tutmaya yetecek midir?

1900'lerin başında ünlenen ressam Édouard Lefèvre, tabloları için kendisine modellik yapan Sophie'ye âşık olur. Bir kadına bağlanmayı daha önce asla aklından geçirmemiş olsa da Sophie'nin, hayatının kadını olduğuna inanıp ona evlenme teklif eder. Ancak genç Sophie kısa bir süre sonra evlilik hayatının beklediğinden çok daha farklı olduğunu, aşkı için büyük fedakârlıklarda bulunması gerektiğini anlar…

Farklı yüzyıllarda yaşanan kadın erkek ilişkilerini, sevgiyi ve evliliği anlatan Paris'te Balayı, büyük aşkların ölümsüz olduğunu kanıtlıyor.

"Mutlaka etrafınızdaki insanlara da okutmak isteyeceğiniz sımsıcak bir kısa roman. Moyes karizmatik, inatçı ve hayattan ne beklediğini bilen karakterler yaratıyor." 
-Independent on Sunday-

"Paris'te Balayı kahkahalar attırıyor, yoğun hislerle gülümsetiyor ve bir bebek gibi ağlatıyor."
- Closer-
(Tanıtım Bülteninden)
Kitap, arka kapak yazısında bahsedildiği üzere farklı 2 zaman diliminde, farklı 2 çiftin Paris'te yaşadıkları balayını konu alıyor.

Konuya girmek istemiyorum, zira kapak yazısı çok açıklayıcı, ayrıca kitap kısa zaten :)Paris'te Balayı, bir novella. Yani, romandan kısa bir kitap. Bir sonraki kitap olan Ardında Bıraktığın Kadın kitabındaki karakterlerin hayatlarına kısa bir bakış diyebiliriz bu novella için.Kitapta yer alan 2 kadının yani Liv ve Sophie'nin devam kitabında yolları kesişecek, sanırım tablo ile bir bağlantı kurulacak bu noktayı merak ediyorum.Benim için bir Senden Önce Ben değildi bu kitap, Jojo Moyes sever biri olarak beklentimin altında kaldı. Kitap hacimli görünsün diye sanırım punto kocamandı, sayfa yanları çok boştu, boş sayfalar fazlaydı. 1 saatte okunabilecek bir kitap yani.


Çeviri güzeldi, kapak güzeldi. Devam kitabını umarım çok beğenirim.

Yazar:Jojo Moyes
Çevirmen:Solina Silahlı
Yayınevi:Pegasus
Sayfa Sayısı: 144
Baskı Yılı: 2014


Kitaba puanım 5 üzerinden 3.
1 yorum:

  1. Ellerine sağlık çok güzel olmuş yazı :) Bana da beklerim :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...