23 Ağustos 2014

Erken Rüya Zamanlar- Fatma Erdek- YORUM

Uzun bir zamandır yeni kitabını beklediğim, çıkan her kitabını severek okuduğum Sevgili Fatma Erdek'in yeni kitabı geçtiğimiz hafta kitapçılarda yerini aldı. Dayanamayıp hemen aldım ve yine elime ikinci alışımda bitirdiğim bir kitap okudum böylece :)

Kitabımız genel olarak, 15 yıl önce büyük bir aşk yaşarken, gençliğin verdiği toylukla çevresel dolduruşlara gelen, yanlış anlamalara kurban giden bir aşkı konu alıyor.


Eser gencecik bir gazeteci. İdealleri ve sağlam karakteri olan bir genç. Nehir ise, zengin bir aile kızı. Bir gün kader, Eser ve Nehir'i bir cüzdan vasıtası ile karşılaştırır. Ve aralarında bir ilişki başlar.


Eser, bu aşkın zorluklarının bilincindedir ve çok sevdiği Nehir'e güzel bir hayat yaşatmak için daha çok çalışması gerektiğinin farkındadır. Fakat durum, Nehir'in gözünden malesef böyle değildir.


Araya giren yıllar ve kişiler, büyük bir aşkı nasıl sınar?  Uğrunda canınızı verecek kadar sevdiğiniz kişiyi 15 sene sonra görseniz ne hissedersiniz? Yarım kalmışlığı, kininizi bastırabilir misiniz?

İşte Fatma Erdek bu soruların cevaplarını işlemiş, hemde ilmek ilmek. Duygu dolu, hüzün dolu. Yazarın her romanı, içinize işliyor, bu duyguları nasıl kaleme almış diye şaşırıyorsunuz.

Bu arada Barlas ve Güven karakterlerinden sonra ben Eser'i de çook sevdim. Hatta biraz fazlaca sevmiş olabilirimmm :) :)


Kitabın sinir karakterleri ise, kesinlikle Şule ve Kaan. Her iki karakter de ultra sinir bozucuydu.

Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap. Eğer daha önce yazarı hiiiç okumadıysanız bence geç kalmışsınız, 3 kitabını da tavsiye ederim.

Kapak görselini çok beğendiğimi söylemeliyim. Editoryal açıdan  kitap çok başarılıydı. Ufak tefek 3-5 hata vardı sadece ve göze hiiç batmadı.  Yazarın diğer romanlarının da en kısa zamanda basılmasını diliyorum.


Fatma Erdek Melekler Zamanı yorumum için: Melekler Zamanı

Fatma Erdek Kara Kış Beyaz Düş yorumum için: Kara Kış Beyaz Düş
Fatma Erdek ile İzmir Kitap Fuarı'nda tanışma ve sohbet etme imkanım oldu bu sene. Çok candan ve kibar bir hanım yazarımız. Okurlarına karşı çok sıcakkanlı. Benim için çok güzel bir anı oldu, umarım bu sene fuarda tekrar kendisi ile görüşmek kısmet olur.
Yazar:Fatma Erdek
Yayınevi:Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 448
Baskı Yılı: 2014

Kitaba puanım 5 üzerinden 5.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...