1 Ağustos 2014

Film Yorumları -2
Başrollerini Beren Saat ile Uğur Yücel'in paylaştığı film, bir uyarlama. Hint yapımı Black adlı filmden uyarlanan film, 2013 yapımı.

Görme ve işitme engelli Ela ile, ablasını aynı hastalıklardan kaybetmiş öğretmen Mahir'in birbirlerinin hayatları üzerindeki etki diyebiliriz filmin konusuna. Elayı bir fazlalık gibi gören babasına karşın, Mahir'in Ela'yı eğitecek olmasını kocasına zar zor kabul ettiren Handan, kızı için Mahir'in değişik öğretmenlik şekline alışmaya çalışır. Ela için, yeni şeyler öğrenmek çok zordur. Mahir ise yılmadan bu kıza destek olacaktır.


Film o kadar duygusal ve o kadar dramatikki, etkilenmedim demek çook güç.  Film hakkında her yerde  olumsuz yorumlar var. Evet uyarlama bir film. Ama insanlar neden çalıntı muamelesine takılmış anlamak güç. Zira ekranlara veya beyaz perdeye bakıldığında izlenen pek çok dizi ve film edebiyat uyarlaması ya da daha önceden çekilmiş bir eserin uyarlaması. Filmi ben çok beğendim şahsen.

Beren Saat, Uğur Yücel ve Ayça Bingöl'ün oyunculukları muhteşemdi gerçekten.Ela'nın küçüklüğünü oynayan Melis Mutluç, küçük yaşına rağmen çok başarılı bence. Gerek Ela rolü, gerek Mihrimah rolü ile çook başarılıydı. Umarım oyunculukta çok iyi yerlere gelir.

Filmde favori sahnem diyebileceğim bir sahne malesef yok, çünkü birden fazla sahne var. En etkilendiğim sahneler,  Ela'nın diploması ile Mahir'i ziyaret ettiği sahne ile alzheimer olan Mahir'e Ela'nın, Mahir'in Ela'ya öğrettiği ilk kelimeyi öğretmesi idi.

Filmi olumsuz yorumları dikkate almadan izlerseniz, daha iyi olacaktır.

Fragman ve diğer bilgiler için : BENİM DÜNYAM

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...