14 Ağustos 2014

Son Kamelya- Sarah Jio- YORUM
Sevgili arkadaşlarım Pınar, Burçin ve Şefika ile bir kitap etkinliği yaptık. Bu etkinlikte ilk kitabımız Son Kamelya oldu. Onların yorumlarını görmek için isimleri tıklamanız yeterli. Şefika'nın Yorumu Burçin'in Yorumu Pınar'ın YorumuKitap, klasik Sarah Jio tarzında. Yani 1940 ve 2000 lerde geçiyor, bir gizem var, çekilen acılar var, gizemin peşinde bir çift var.


Amerika'da yaşayan fakir bir fırıncı ailenin kızı olan Flora Lewis, bahçelere ve bitkilere çok düşkündür. Flora, hem fırında ailesine yardım eder. Hem de botanik bahçesinde bitkilerle uğraşır. Hayatı bir gün aldığı bir iş teklifiyle tamamen değişir. Flora, ailesine karşılık, kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinde bulur. Flora'nın görevi, İngiltere'de yer alan Livingston Köşkünün bahçesinde yer alan ve çok nadir bir çiçek olan Middleburry Pembesi Kamelya'yı bulmaktır.

Flora, Livingston Köşkü'ne annesiz 4 çocuğa bakmak bahanesiyle dadı olarak girer. Ve kamelyanın izini sürmeye başlar.


2000 'lerde ise Addison ve Rex çifti, Rex'in ailesi tarafından alınan Livingston köşküne gelir. Addison'ın geçmişinde, bir türlü yakasını bırakmayan gizemler vardır. Addison hem kendi geçmişindeki gizemleri, hem köşkün gizemlerini çözebilecek midir?


Kitap, alıştığımız Jio tarzıyla iki zamanlı ilerliyor. Açık söylemek gerekirse, Jio'nun ülkemizde yayınlanan tüm kitaplarını okumuş biri olarak, bu kitapta bir parça sıkıldım. Bu kitabı beğenmedim anlamına gelmiyor, fakat sanırım bir süre bu tarz kitap okumak istemiyorum :)

Yayınevinin kalitesi tartışılmaz. Az ama öz, kaliteli  kitap çıkaran bir yayınevi Arkadya. Kapak, iç kapak, püskül, çeviri her şey yine dört dörtlük.

Yazar:Sarah Jio
Çevirmen:Ayhan Ece Şirin
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2014

Kitaba puanım 5 üzerinden 4.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...