27 Eylül 2014

RKBT 3.GÜN KİMLİKSİZ-SELVİ ATICI, YORUM VE ÇEKİLİŞTurumuzun üçüncü gününden merhabalar, bugun yorum sırası bende :) Kitabı az önce bitirdim, hemen yoruma koştum :) 

Kitap Tanıtımı: 

"Seni sevmekten nasıl vazgeçebilirim ki? Ben geçsem bile kalbim vazgeçmez..."

Deryal Yiğit, nam-ı diğer Kimliksiz... Kirli geçmişiyle, acımasızlığıyla, kadınlara değer vermeyişiyle bilinen karanlık bir adam... Garip takıntıları ve sadece kendine sakladığı sırlarıyla kendi çöplüğünden yarattığı krallığında hükümdarlığını süren Deryal'in hayatına Burcu bomba gibi düşmüştü. 

Burcu, Deryal'in yeni takıntısı mı, yoksa hayatının yörüngesini tamamen değiştirebilecek olan tek kadın mıydı? Sırları ve çözemediği sorunlarıyla Deryal'in hayatına girmek zorunda kalan Burcu, omuzlarına binen tonlarca yükün arasında aşkı kaldırabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)
Kitap Yorumu:

Selvi Atıcı, ismine sık rastladığım, fakat hikaye okumadığım için, kitabı çıktığında okumak istediğim bir isimdi. Ve kitabını okumak kısmet oldu. 

Kitaba başlarken, Deryal ismi nereden geliyor merak ediyordum doğrusu, bu konuda yazar bir giriş yaparak bizi aydınlatmış.

Deryal, gece kulüpleri ve nakliye şirketleri olan, zengin biraz maço biri. İçinde biryerlerde hep bir çocuk barındıran, yaralı bir adam. Sağ kolu ve en yakın dostu Adem ile eskiye dayanan tanışıklıkları var ve her koşulda birbirlerini kolluyorlar. 

Sıradan bir akşamda, gece kulübünde, Deryal eğlenen insanları izlerken, bir kıza takılıyor gözü. Deryal'in hayatına giren bu genç kız başta Deryal'in hayatı olmak üzere pek çok dengeyi değiştiriyor. En yakını olan Adem, bu kızın, Deryal için bir takıntı olduğunu düşünüyor. Deryal ise, bunun aşk olduğunu adı gibi biliyor. ( Bakalım siz okurken ne diyeceksiniz bu duyguya :) )

Konuyu ancak bu şekilde anlatabilirim spoiler olmadan :) 

Tur arkadaşlarım gibi, kitabı bende 2 kısım olarak yorumlamak istiyorum. Öncelikle kitap çook güzel başladı. Pek çok yerinde gerçekten güldüm :) Özellikle Adem-Şirin ikilisine bayıldımmm :)

Deryal'in, klasik erkek roman karakterlerinden farklı bazı özellikleri vardı, bunları okumak güzeldi. Karanlık bir geçmişi olan Deryal, mutfakta çok yetenekli, çizgi film izleyen ve bir oda dolusu oyuncağı olan biri :) 

En severek okuduğum iki sahneden bahsetmesem olmaz :) Birincisi Adem'in Şirin'e aşkını ilan etmesi. İkincisi, Deryal- Adem'in tanışma hikayesi. 

Kitabın ilk yarısında, Burcu'nun mesleğine dair bir bilinmezlik varki, sayfalar ilerledikçe bunu çözüyorsunuz.

Ahh kitabın ikinci yarısı :( Deryal'i boğmak istediğimi belirtmeliyim. Bir insan, neden böyle bir şeye başvurur, bilemiyorum. Keşke bu sahne olmasaydı. Bilmem, kitabı okuyanlar bana bu konuda katılır mı, ama kitabın başından bu noktaya kadar süregelen müthiş Deryal profili, malesef olayın etkisiyle yerle bir oluyor.

Kitap, çok akıcı. Bir bölüm daha okuyup bırakacağım diyerek, elinizden bırakmanızın mümkün olmadığı kitaplardan. Kapak görseli, kitabın temasını yakalamış. Bir tek şunu belirtmeliyim, yazı puntosu küçük olduğundan, bir parça göz yorucu.

Yazarın, kalemi ve kurgusu, gerçekten kuvvetli. Eğer Adem-Şirin ikilisiyle ilgili bir kitap projesi olursa okumak isterim. Yazar: Selvi Atıcı
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı:520
Baskı Yılı: 2014a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...