22 Eylül 2014

RKBT 4. GÜN SON ADIM AŞK- YORUM VE ÇEKİLİŞKitap Tanıtımı:

İki Kayıp Ruh Tek Bir Aşkta Buluşursa...

Jenny, dokuz ay önce ölen nişanlısıyla birlikte kurdukları taşımacılık şirketinin sahibi genç bir kadındır. Nişanlısı Steven'ın yasını tutan Jenny bir süredir kötü giden işleriyle de ilgilenememektedir. Bu sırada ortaya çıkan Jared adında gizemli bir adamın beklenmedik talepleri kadının hayatını alt üst etmenin eşiğine getirir. Ölen nişanlısının arkadaşı olan Jared, şirketin kuruluşu sırasında verdiği yüklü miktarda borcu geri istemektedir.

Jenny oldukça zorlu bir süreçle karşı karşıyadır çünkü Jared bir yandan genç kadının sahip olduğu her şeyi elinden almaya gelmiş bir düşman, diğer yandan Steven öldüğünden beri ilk kez kalbinin aşkla çarpmasını sağlayan etkileyici bir adamdır. Acaba düşmanca başlayan bu ilişkinin büyük bir aşka dönüşmesi mümkün olabilecek midir?

"Her sayfası büyülü bir roman."
-Debbie Macomber-

"Bu kitapta, ezber bozan insanlar başrolde."
-Booklist-

"Kendinizi duyguların hızla geçiş gösterdiği, zıtlıkların birbirini çektiği bir hikâyenin içinde bulacaksınız."
-Publishers Weekly-

"Âşık olmamak için direnen ama kaçamayan Jenny ve Jared'ın aşka teslim oluşlarını hayranlıkla okuyacaksınız."
-Amazon-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap Yorumu:

26 yaşındaki Jenny, 9 ay önce kaybettiği nişanlısının ardından yas tutmakla meşguldür. Nişanlısı Steven ile ortak kurdukları Mavi Gök Havayolları'nı bir şekilde çekip çevirmesi gerekmektedir. Jenny'nin ailesi, baştan sona mükemmel insanlar ile doludur. Jenny'nin annesi, üç çocuğuna rağmen müthiş bir kadın. Ablası Anna, bir kadın doğum uzmanı. Abisi Paul, iyi bir avukat. Fakat, Jenny, daha önce el attığı tüm iş denemelerinden başarısız çıkmış, iyi niyetli bir kız. İş hayatında başarısız, ev işlerinde başarısız.

Jenny, Steven'ın ölümünden sonra, annesi ile haftanın belli bir gününde yemek yemek üzere sözleşir. Tam anne-kız yemek günü başlamışken, yeri göğü inleten bir motor sesi duyulur. Motordan inen Jared, Jenny'nin hayatını değiştirecektir.

Jared, Steven'ın ordudan arkadaşı, çok iyi bir savaş pilotudur. Ordudan istifa etmiştir. Tek amacı, Jenny'den alacağı para ile, bir ev alıp, huzurlu yaşamaktır. Jared, Mavi Gök Havayolları'nın ortağı olduğunu iddia eder, ve Steven'a kuruluş için verdiği parayı geri almaya gelir.

Ve bundan sonra kitabımız şekillenmeye başlar.


Şunu söylemeliyim ki, yayınevi kitabın tanıtımını sayfasında paylaştığı gün, kitabın konusuna ayrı, kapağına ayrı vurulmuştum. Okumayı kesinlikle kafama koyduğum bir kitaptı. Turunu aldığımızı öğrenince de çook sevindim. Ve, kitap çoook güzel çıktı gerçekten.

Öncelikle, yakın zamanda okuduğum kitaplar arasında kuşkusuz en sevdiğim kitaptı.  Kitap, o kadar akıcı ki, inanamıyorsunuz okurken sayfaların nasıl azaldığına. Kitabın konusu aslında çok orijinal olmayabilir, ama yazar konuyu çok güzel işlemiş. Ben bu hikayeyi çok naif buldum. Mıç mıç aşklardan fenalık gelmişti, kendi adıma konuşmam gerekirse. Farklı bir soluk oldu bana, pek çok duyguyu beraberinde getirdi.

Yazarın, ilk kitabı olmasına karşın, dili son derece akıcı, çeviri çok güzel. Redaksiyonda sadece 2-3 yerde falan minik harf hataları vardı, ama hiç etkilemiyor okumanızı. Kapak görseli, dediğim gibi ilk gördüğümde çok beğenmiştim zaten. Emeği geçenlerin,ellerine sağlık.


Kitabı kesinlikle öneririm, özellikle naif bir hikayeyi özleyenler için. Kitaba puanım 5 üzerinden 5. 
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...