2 Eylül 2014

RKBT 4.GÜN KÖR FAHİŞE BIÇAĞI(MELEK TEYZE POLİSİYESİ-1) YORUM VE ÇEKİLİŞ

Merhabalar :) Bugün Melek Teyze Polisiyesi serimizin yayınlanmış 2 kitabının yorumunu paylaşacağım.Şimdi 60 yaşında, 2 çocuklu bir teyze hayal edin. Hayalinizdeki teyze sanırım, torun torba sahibi, işten güçten elini eteğini çekmiş bir teyze değil mi? Şimdi bu kadını unutun. Çünkü Melek Teyze bu tarifin çoook dışında.

Melek Teyze, ölen eşinin babası, ve bu evlilikten olan 2 oğlu ile yaşayan bir kadın. Büyük oğlu Tuğrul, emniyette çalışıyor. Küçük oğlu Oğul ise, spastik engeli olan yani bir parça zeka geriliği olan biri.

Melek Teyze'nin en büyük hobilerinden biri, 3. sayfa haberleri. 3. sayfa haberlerinde bir cinayet haberi okuduğunda anında iz süren bir kadın.

Melek Teyze aynı zamanda, Oğul ile kadın günleri gezip, ordan çıkınca emniyete gidip polislere yardım eden biri :) Polislere kutu kutu kek, börek taşıyor. Emniyetteki polislere, mahalledeki kızların vesikalık fotoğraflarını gösterip, çöpçatanlık yapıyor :)


Bu kitapta, emniyetten edindiği bilgiler ile, öldürülen fahişelerin katilinin izini sürüyor Melek Teyze, peşinde küçük oğlu Oğul ile.

Macerasını okurken pek çok yerde gülüp, bazı yerlerde ürküp, kitabın sonuna geldiğinizde ise Melek Teyzenin başına gelenlere ne deseniz bilemeyeceksiniz :)

Kitabın dili, argo ve günlük dilde. İlk başta yadırgansa da, sonra hemen alışıyor ve Melek Teyzenin maceralarını merakla bekliyorsunuz. Sevgili tur arkadaşım Burcu'nun da bahsettiği gibi Galip Derviş gibi diyebiliriz biraz :) Okumak isteyenlere, öneririz.


Yazar: Çağan Dikenelli
Yayınevi: Mendirek Yayıncılık
Sayfa Sayısı:272
Basım Yılı:2014
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...