22 Ekim 2014

Gecenin Ardından Gün Doğar- Anna McPartlin- Kitap Yorumu

Güzel bir kitap yorumuyla daha karşınızdayım. Kitabın kapak görseli yayınlandığı an okuma listeme ekledim. Ve iyiki okumuşum :)

Kitap Tanıtımı:


Gecenin Ardından Gün Doğar

Ölümün ardından yaşam doğar

En karanlık zamanlarında etrafına bak

Çünkü hiçbir zaman yalnız değilsin Seviliyorsun

Kıyısında acının ve mutluluğun taşlarını biriktiren bir nehirdir hayat…

Hayata dair umut ışığını yitiren genç bir kadın…

Ve onu bir an olsun yalnız bırakmayan vefakâr dostları…Emma için gelecek belirsizliklerle doludur. Trajik bir vedanın, yeni başlangıçlar için ona yol gösteren bir rehbere dönüşebileceği aklının ucundan bile geçmezken, hayat onu şaşırtmaya devam etmektedir. Tabii en yakınındaki insanları da.

Mutluluğun elinden kayıp gittiğine ve onu bir daha bulamayacağına inanan Emma'nın yeniden gülümseyebilmesinin acı tatlı hikâyesinde kendinizden çok şey bulacaksınız.

"Aşk, dostluk, ölüm ve yaşam gibi hayata dair pek çok konuyu merkezine almayı başarabilmiş, samimi ve duygu yüklü bir roman."
-Publishers Weekly-

"Ölüm kadar gerçek, hayat kadar yaşanası bir hikâye."
-Booklist-

"Bu roman sizi bazen ağlatacak bazen de öylesine güldürecek ki ağlamayı unutacaksınız. Okurken hüzünlü kahkahalar atarsanız şaşırmayın."
-Amazon-

"Keder ve mutluluk gibi birbirine zıt iki duygu kusursuz bir mizahi anlatımla bir araya getirilmiş. Anna Mcpartlin'in üslubu için ne desek az."
-Romantic Times-
(Tanıtım Bülteninden)
Kitap Yorumu: 

26 yaşındaki Emma için, hayat güzeldir. İyi bir işi, sevdiği yakın arkadaşları, aşık olduğu adam ile uzun yıllardır ilişkisi olan mutlu bir genç kadın.

Bir gebelik testi ile başlayan kitap, yakın arkadaşlarının miras kutlama partisine gitmeleri ile devam ediyor. Parti sonrası kötü bir şekilde John'u kaybediyor Emma.

Emma, John'un ölümünden ötürü suçluluk duymaya başlıyor. Ve bu duygudan kurtulması için arkadaşları dört dönüyor deyim yerindeyse. Bu süreçte Emma için, hayat yeni güzellikler sunar. Emma'nın payına düşen bunları keşfetmektir.


Kitap genel hatlarıyla bu şekilde. Emma'nın hayatını düzene sokarken, arkadaşlarının ve ailesinin hikayelerini de okumak güzeldi. Özellikle rahip Noel karakteri güzeldi :) Richard, Anne, Clo, Sean kitaba güzellik katmıştı. 

 Kitap son derece akıcı ve gerçekti. Çeviri de güzeldi. Kitap zaten okursanız göreceğiniz üzere kendini okutuyor. Kapak için ne demeliyim bilemiyorum, gerçekten çok çok güzel. 

Umutsuzsanız, kendinizi dünyanın en mutsuz insanıymış gibi hissediyorsanız, Gecenin Ardından Gün Doğar'a bir şans verin derim. Keyifli okumalar :)Yazar: Anna McPartlin
Çevirmen: Nur Eren
Yayınevi: Martı Yayınları
Basım Yılı: 2014

Kitaba puanım 5 üzerinden 4.


2 yorum:

  1. Kapak gerçekten de çok güzel.
    Güzel bir yorum okudum elinize sağlık :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...