17 Aralık 2014

RKBT 4. GÜN DİLEĞİM SENSİN- BARBARA FREETHY- YORUM VE ÇEKİLİŞ
Merhabalar :) Turumuzun son gününde yorum ile karşınızdayım :) Novella Yayınları'ndan çıkan Wish serisinin üçüncü ve son kitabını ağırlıyoruz bu turumuzda :)Kitap Tanıtımı: 

Bazen şans bir dileği gerçeğe, umuduysa aşka dönüştürür...

İki yabancı, farklı dilekler, kesişen hayatlar...

Adrianna ve Wyatt farklı beklentilerle gittikleri dilek çeşmesinin başında tesadüfen karşılaşan iki yabancıdır. Ortak noktaları ise hayatın daha çok acı yüzüyle karşılaşmış olmalarıdır. İkisi de sevdiklerini kaybetmiş, yaşama küsmüş ve insanlara olan güvenini yitirmiştir. Ama belki de hayat en büyük tebessümünü onları bir araya getirerek göstermiştir. Kim bilir, belki o dilekler suyun dibindeki bozuk paralardan mutluluğa evrilecektir.

"Barbara Freethy karmaşık karakterler yaratabilen ender yazarlardan biri."
-Library Journel-

"Geceye Fısıldanan Dilekler ve Bir Dilek Kadar Yakın'dan sonra Barbara Freethy, 
umudunu yitirmeyen ve dilekleri kadar samimi insanların hikâyelerini anlatmaya devam ediyor."
-Booklist-

"Eğlenceli, heyecanlı ve romantizm dolu; birbirinden farklı karakterleriyle ilham verici bir roman."
-Romantic Times-
Kitap Yorumu: 

Adrianna'nın hayali ünlü bir şef olmaktır. Hayaline çok yaklaştığı bir anda, çok acı bir olay yaşar. Sokak çocukları tarafından erkek arkadaşı öldürülür. Bu ölüm, Adrianna için adeta bir şok etkisi yaratmıştır. Hayaline bir adım kala, Adrianna kendini dünyadan soyutlar. Mutfağa adımını atmaz. 

Adrianna, üzerindeki ölü toprağından kurtulmak için bir şeyler yapması gerektiğinin farkına varır, ve restorana gitmeye karar verir. Restorana giderken, yolu üzerinde olan dilek çeşmesine, bir madeni para atar,elbette dileğini tutarak :)

Wyatt, eski eşinin kaçırdığı kızına ulaşmayı isteyen üzgün bir baba. Wyatt da bir dilek tutar ve madeni parayı dilek çeşmesine atar.

Ve kader :) Paraların bir tanesi suya düşer, bir tanesi de başka bir paraya çarparak dışarı düşer :) İkilimiz  tanışmış olur böylece :) Bu andan sonra ikili için bir şeyler değişecektir. Bakalım kader, ikiliyi ne tür maceralara savuracak? 

Kitabın konusu genel olarak bu şekilde :) 

Barbara Freethy kitaplarını beğenerek okuyorum. Naif bir kalemi var. Serinin ilk kitabını çok büyük bir beğeni ile okumuştum. İkinci kitabı sırada, malesef onu okuyamadım, üçüncü kitabı da çok sevdim. Umarım daha çok kitabını okuruz Barbara'nın.

Çeviriye gelecek olursak, Laden İldeniz, çevirileri kaliteli olan sayılı çevirmenlerden. Kapak, çok güzel. Konu zaten naif. Kitabı okumak isteyenlere tavsiye ederim, serinin diğer kitapları ile birlikte :)Yazar: Barbara FreethyÇevirmen: Laden İldenizYayınevi: Novella YayınlarıBasım Yılı: 2014 
Kitaba puanım tam :) 5 üzerinden 5.
a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...