29 Ekim 2014

RKBT 5. GÜN SÜMEYYE AKARÇAY HİKAYELERİ

Merhabalar :)

Bugün, kitabımızın yazarı Sümeyye Akarçay'ın diğer hikayelerine göz atacağız.


Sümeyye Akarçay Hikayeleri Facebook sayfasından edindiğim bilgi neticesinde şöyle bir liste buldum:


- Aşkbazı : Türü ; Tarihi - Günümüz Aşk 
- Mina Kraliçesi : Türü ; Fantastik - Aşk
- Kod Adı : Ufaklık ( Mina Kraliçesi 2. Kitap ) : Türü ; Polisiye - Fantastik - Aşk
- Buz Öpücük ( Mina Kraliçesi 3.Kitap ) : Türü ; Fantastik Aşk
- Rehine : Türü ; Günümüz Aşk ( Kitap olarak çıkmıştır. )
- Aşka İnat ( Rehine 2.Kitap ) : Türü ; Günümüz Aşk
- Kızıl Rüya : Türü ; Tarihi - Fantastik - Polisiye - Günümüz Aşk
- Benimle Dans Et : Türü ; Günümüz Türk Aşk
- Küçüğüm : Türü ; Tarihi AşkÖncelikle basılı olan iki kitabına bakalım.
REHİNE
Tanıtım:


Sosyetenin Asi Gül'ü olarak bilinen Esma Hazne, herkesin dikkatini çekebilecek doğal güzellerdendir.

Hayatının rutin işleriyle uğraştığı bir gün, siyah takım elbise içindeki adamlar tarafından zorla arabaya bindirilerek Türkiye'nin hiç bilmediği bir yöresine götürülecektir. Başına gelenleri bilmeden, gözlerini hiç tanımadığı bir evde, farklı bir hayata açacaktır. Mafya kılığındaki yakışıklı Patron'la tanışınca, asi kalbine söz geçirip ondan nefret edecektir. Ama nefretinin aşkından büyük olduğunu sanırken aşkın daha büyük olduğunu çok geçmeden fark edecektir.
Adam kaçırmadan başının belaya gireceğini bilen ama maalesef yapmak zorunda kalan Baran Gökdağ ise, hayatının bu asi kız ile renkleneceğini tahmin bile edememiştir. Durumunun tadını çıkarmayı amaçlayıp, bu aksi güzele ders vermek için kendince oyun başlatan Baran, ilerleyen zamanlar da avcıyken av olmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenecektir.
Ama unutulan bir Nişanlı, bütün planları mahvedecektir. Aşklarını ne kadar içlerinde yaşasalar o kadar büyük bir girdaba girecek ve en sonunda oyunu Aşk kazanacaktır..! 
Tabi... eski nişanlının başlarına bela olacağını bilmeden...

Tılsımı güçlü olan kolyenin yarattığı aşk dolu maceraya var mısınız?
AŞKA REHİN

Tanıtım:


"Aşk perdenin arkasına saklanmış güçlü bir ışıktır. Perdeyi çekince gözlerin kamaşır." 
Bir yanda platonik bir âşık, diğer yanda aşkı arayan bir kız! Betül asla aşık olamayacağını düşünüyordu. Beklenmedik bir zamanda Tolga ile yakınlaşmaları, kalbinin ona oynadığı en büyük oyundu. Hayatının oyununu düğün günü bozarak gözlerindeki perdeyi kaldırır.

Burak, dört senedir içinde büyüttüğü aşkını usulca yüreğinde yaşamış, hiç kimsenin bilmesine izin vermemiştir. Sevdiği kişinin, hayatını değiştiren patronunun biricik kız kardeşi olması, birçok açıdan sorundur. 

-Yıllardır ağabeylik yaptığı kıza böyle güzel duygular besleyebilir mi? 
-Ona dokunmadan bu kadar güçlü karşılıksız sevebilir mi? 
-Aşk, platonik olmaktan çıkıp sevdiğini haykırabilecek midir?

KIZIL RÜYA 


Türü : Tarihi, Fantastik, Polisiye, Aşk


TANITIM 1

Rüyalar, insanların bilinçaltındaki yaşamışlıkları veya yaşamak için kendi oluşturduğu hayal dünyasındaki hareketlerin bütünüydü.  Amerika da bir federal ajan  olan Talia, rüyalarında hep aynı şeyi görüyordu: Kara gözlü aşığını!
Rüyalarında tek sorun bu değildi.  Gördükleri değişkendi ve tarihten görüntüler sergiliyordu. Belirli geceler de kabarık elbiseler içerisinde, karşısındaki yakışıklı ile dans ettiğini, bir başka gece kara gözlü aşığının kanlar içerisinde olduğunu görüyordu. Bir katil olarak!

Son gördüğü rüyasından sonra, hiçbir şey yapmadan duramayacağına karar veren Talia, en yakın arkadaşı ve aynı zamanda ortağı olan Zack ile bu olayları araştırarak, gerçeği tek bir kişiden öğrenmek için büyükannesi ile görüşmeye gitti. Duydukları adeta kanını dondurmuştu. Yakın arkadaşı Zack ile illegal yollara başvurdu. Sonunda Türkiye’ye gidecek ve üzerindeki bu adı olmayan mistik şeyi kaldıracaktı!

Ama oyunları sandığı kadar kolay ilerlemeyecekti. Hiç bilmediği bir ülke de, dillerini bile tam olarak konuşamadığı insanlar arasında araştırmasını yapacaktı. Görevli olarak geçici bir süre geldiği polis teşkilatı ise işlerine konulan en büyük engeldi. Ya da en büyüğü karşısındaki sert görünümlü adamdı. Rüyalarındaki kara gözlere sahip olarak…

*

Umut, Türk Polis Teşkilatının en gözde isimlerindendi. Her görevi başarıyla çözmüş, meslektaşlarının ilk aklına gelen isim olmuştu. Asayiş de son beş senedir görev yapıyordu. En yakın arkadaşı ve aynı zamanda tek ortağı olan Ali ile girmediği bela yoktu. Hayatını rutin kovalamacalar ile geçirirken bir gün karşısına, daha önce hiç böylesini görmediği kızıl saçlı bir afet çıktı. Aşk ile işi olmayan birisi olabilirdi ama etkilenmemek elde değildi.

Bu kızıl varlığın kendisinin geçici ortağı olacağını bilemezdi!  Her erkek gibi güzellikten etkilenmişti. Ama kendisinin iradesi pekte hafife alınacak gibi değildi.  Hele ki kendisine sürekli olarak ‘ Ümü ’  diyen bu inatçı kadının çekiciliği bir anda yok olduysa!


TANITIM 2


Aşk ikisine de çok uzaktı. Aralarındaki ülke uzaklığı ise hafife alınacak gibi değildi. İkisi de idealleri uğruna savaşmıştı. İkisi de kan göllerinin içinde dolaşmış, hayatlarını dünya üzerindeki pislikler için harcamıştı.- KARAKTER KİMLİKLERİ -


Talia Notiff :  27 yaşında, kızıl saçlı ve mavi gözlü, boyu 1,75. Babası Fransız, kendisinin de küçüklüğü orada geçtiği için Fransız diline biraz daha yatkın. Tek kusuru, U harflerine karşı bir yapısı var. Ü demek daha kolayına geliyor ve buda biraz aksanını değiştiriyor. Amerika, New York'ta yaşıyor. Başarılı bir FBI Ajanı. Annesi ve babası azılı bir katile kurban gidince polis olmaya karar verdi. Yaşayan 82 yaşındaki büyükannesinden başka kimsesi yok. Köpeği Tütü ile yaşayan 70 yaşındaki komşusu da var tabi...

Natalia Felicity Notiff : 82 yaşında, bembeyaz saçları ile gençliğine benzeyen torununun yaşlı versiyonu. California'da yaşıyor. Sessizliği tercih ediyor. Torununa tapıyor.

Umut Bekal : 33 yaşında, kuzguni siyah saçlı ve koyu kahverengi gözlü. ( Neredeyse siyah). Boyu 1,85. Türkiye İstanbul'da yaşıyor. Başarılı bir komiser. Annesinden başka kimsesi yok. Babasını pis bir kurşunla kaybettikten sonra polis olmaya karar verdi. Evlenmemeye yeminli. Uzun ilişkilerden kaçıyor.

Nur Bekal : 52 yaşında, beyaz saçtan nefret ettiği için saçları kumral rengine boyalı. Genç yaşta kocasını kaybettiği için tüm sevgisini oğluna yöneltti. Onsuz olamıyor ve uzun zamandır tek derdi: Oğlunun evlenmesi!

Ali Akdaş : 34 yaşında, Umut'un beş senelik ortağı. Kahverengi saçları ve ela gözleri var. Ortağına inat çapkın biri. Ama ne yazık ki aradığı aşkı bulabilmiş değil. 1,80 boyu.

Zack Brown : 37 yaşında, sarışın ve mavi gözlü. 1,80 boyu. Talia'nın dört senedir ortağı. Onu bir ağabey gibi koruyup kollar. Aralarında hiç bir zaman aşk gibi bir duygu geçmemiştir. Geçecek gibi de değildir. Aralarındaki o özel bağ koruma altındadır.

Patrick Danrick : Talia'nın şefi,

Nihat Altınsoy : Umut'un şefidir. Aynı zamanda Umut'un babasının en yakın arkadaşı olması dolayısıyla annesiyle arasındaki arkadaşlıkta çok kuvvetlidir. Bir anlamda Umut'un babası olmuştur.
BENİMLE DANS ET 

Türü : Günümüz Aşk – ( Türk )

Konusu : İki farklı hayattı onlarınkisi. Biri acılarla yoğrulmuş kendi yolunu çizmiş bir adam, diğeri hala hayatla boğuşup ayakta durmaya çalışan bir kız.Kader onları birbirine yazmıştı, karşı çıkmak imkansızdı.Hayatlarının süprizleriyle karşılaşarak birinin geçmiş acısını diğerinin gelecek endişesinden kurtaracaktı.

Yüsra, üniversite öğrencisi fakir bir kızdır. Burs kazanarak zor şartlar altında üniversitesine giderek geleceğine şekil vermeye başlar. Bunun yanında boş zamanlarını değerlendirmek için gazetede gördüğü bir iş üzerine görüşmeye gider. Herşey yolunda gitmiştir fakat okulun en zengin ve şımarık kızınına bakıcılık yapacağını öğrendiğinde hayattan bir tekme daha yiyerek ayakta durmaya çalışır. 

Eymen, Türkiyenin genç ve en zenginleri arasında sayılabilecek başarılı bir iş adamıdır. En yakın arkadaşının öğrenci sevgilisiyle gittiği kafe macerasında hayatını ters yüz edecek olan bir güzellikle karşılaşır. Bu kız hayatını öyle bir ters yüz edecektir ki kim olduğunu şaşıracak ve bütün hayatını tekrar baştan bu asi güzelle yazacaktır.


Karakterler : 

Yüsra Demir : 22 yaşında, özel bir okulda  İç Mimar öğrencisi. Fakir ve gururlu bir kız. Ailenin küçük kızı. Ablası evlenip fakirhanelerinden kurtulunca sorunlu annesiyle baş etmeye çalışıyor. 

Eymen Kurtoğlu : 29 yaşında başarılı bir iş adamı. Dişi ve tırnağı ile kendi holdingini kurdu. Bir dost yardımı ile yükselmesi hızlı olabilirdi ama zekası ona bir çok getiri sunmuştu. Ailenin en büyük çocuğu. Babası ölünce evin erkeği o olmuştu. 

Buse Kurtoğlu : 18 yaşında. Abisinin gülü. Sinirli anında onu yatıştırabilen tek kişi. Biraz uçuk biraz kaçık.

 Erkan Kurtoğlu : 24 yaşında. Üniversite son sınıfta İşletme öğrencisi. Abisine ortak olmak için çok çalışıyor. Kıskansa da sorun etmiyor ailesine çok bağlı.

Cemre Hazen : Ailesinin tek kızı. Fazlasıyla şımarık. Yüsrayı canından bezdirecek kadar bencil ve kibirli. KÜÇÜĞÜM


Miranda Burnet Forcastell, gençlik ateşiyle yanan bir kızdı. Unvanlı ailesinden gelen saygın bir ismi vardı. O da her genç kız gibi saygıdeğer bir varise eş olacaktı. Bir tanecik babasının düşüncesi bu olsa da Mira bir hanıme-fendi olmak için doğmamıştı. Onun kanında ailesinde olmayan birşey vardı : Canlılık! 

Sevgiyle büyütülmüş, bir hanımefendi olmak için ne gerekiyorsa öğretilmişti. Ama hiç bir zaman evlenip ol-gun bir hanımefendi olacağını düşünmüyordu. Ona göre fazla kasıntı veren resmiyetler dalga unsuruydu. Anne-siyle sürekli olarak takışırdı. Tek düşüncesi vardı. Asla içindeki çocuğu öldürmeyecekti! Aşk ise hayatına girme-yecekti. Çünkü o zaman benliğini kaybetmekten korku-yordu.

Ta ki...
Altamines Dükü Jason Michael Del Castillo’nun evli-lik teklifi ile ailesine gelmesine kadar! 

Jason ilk aşkını elim bir kaza da kaybettikten sonra hayata küsmüştü. Biricik karısının ölümünün üzerinden dört sene geçmiş olsa da asla onu unutmayacaktı. An-nesi Altamines Düşesi Serrina’nın ısrarlarına dayana-mayarak soyunun devamı için bir varis getirmeyi kabul etmiş ve daha önce hiç görmediği müstakbel karısıyla evlilik sözleşmesini görüşmek üzere babasına gitmişti. 

Asla kalbini aşka açmayacaktı. Kimse o demir par-maklıklar arkasında gömülü olan sandığı açıp içine gire-meyecekti. Kader onları çok sevdiği karısından ayırmıştı, bir başkası olmayacaktı! Jason katı kalbinin üzerine ço-cuk-gelini ile karşılaşınca hayatı tepetaklak oldu. Evlen-diği kız asla bir kadın olamazdı. Masumiyetini asla kay-betmeyen capcanlı bir kızla evlenmesi onun hayatının sonu olacaktı. Ya da hayatı asıl şimdi başlayacaktı.

Tabi karamsarlığa boğulmuş hayatının sona erecek olması birazcık onu zorlasa da…

Miranda ve Jason aşkı birbirlerinde bulunca değişim etkisiyle mutluluğu bulacaklardı.

Biri geçmişi gömüp kalbini açacak, diğeri parlak ışı-ğıyla aşkı bulup aynı tutkuyla başkasına tattıracaktı. 


MİNA KRALİÇESİ
Alexis Rukmenli ismindeki kızımız, 18 yaşında, 1.65 boylarında, kahverengi gözlü, kumral tıfıl bir kızdır.Kendi halinde takılıp etrafındaki  insanları sinir etmesi hariç iyi biridir.Annesi İngiliz, babası Türk olan bu melez kızımız, bir gün gene herkesi delirtip başını dinlemek için ‘ benim özel yerim ‘ diye adlandırdığı tepecikte otururken, hayatının değişeceğini tahmin bile edemezdi.

Bir erkek  gelip size, sen şu topluluğun kraliçesisin bende senin koruyucunum ve yaşadığın bu hayatla vedalaş benimle geliyorsun dese ona ne cevap verirdiniz ? Peki bu koruyucu uzun boylu, atletik vücutlu, esmer, sert hatlı kısacası yakışıklı İtalyan bir playboysa ? 

Alexis ve Koruyucusu Lucas’ın eğlence ve fantastik dünyasına hazır mısınız ?BUZ ÖPÜCÜK 

Serüven 3.kitap ile devam ediyor. Vampirlerin ve Minaların dostlukları büyüyüp, çocuklarının arkadaşlıklarıyla daha da kuvvetlenmişti.


Elena, 18. doğum gününün hayatını değiştireceğine inanıyordu. Annesinin de öyle olmuştu. Çocukluk arkadaşı vampir David ile dostlukları hiç bitmeyecek gibiydi. Ama nerden bilebilirlerdi ki dostluklarının bir öpücükle değişip koskoca bir aşka dönüşeceğini ?

Mina Prensesi Elena ile Vampir David'in aşk dolu hikayesi...


Sümeyye Akarçay kalemi ile tanışmak isterseniz, linklere tıklayarak tanıtım ve hikayeleri bulabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...