7 Kasım 2014

KÖR TALİH( TALİH SERİSİ- 1) MÜJDE AKLANOĞLU- KİTAP YORUMU

Yeni bir kitap yorumu ile karşınızdayım. Bugün, güzel bir romantik komedi bizlerle. Yazar Müjde Aklanoğlu kaleminden,  Talih serisinin ilk kitabı, Kör Talih karşınızda :)

Kitap Tanıtımı:

Büyük holdinglerin karizmatik başkanı, sınırsız servetin despot sahibi: Arda Mertoğlu! Topluma mal olmuş eşsiz bir Ceo, kadınların yüreğine taht kurmuş pervasız bir kral, çalışanlarının iyilik timsali sert görünümlü müsamahasız patronu...

Ama işler hiç ummadığı anda tersine döndü! Ufacık bir kız; es kaza hayatına sürpriz bir giriş yaptı, yaşamının tüm merkezine bir kraliçe idamesinde izinsizce oturarak, yüreğindeki yasak toprakları savaşmadan teslim aldı. Ve tüm dengeler altüst olurken, terazinin kantarı kaçtı. Evet, Arda patavatsız oldu, Hazal düşünceli… 

Arda milyarla banyo yapıyordu; Hazal babası para vermezse meteliğe kurşun değil, kurusıkı bile atamıyordu. Asiydi ama gurursuz değil… Tamam, mahalle arası, edep yuvası, her çetrefilli işin olduğu arka mahalle bir ortamda büyümüş, ünlüleri televizyonda görüp, beyaz atlı prensle ilgili hayaller bile kurmamıştı. Keza asosyal hayatında, masalların gerçekleşmeyeceğini bilen ender genç kızlardandı.

Okulunun birincisi, babasının şamar oğlanı, abisinin bezelye beyinlisi, annesinin biricik kuzusu, ailenin dil yumağı, asi bebeciği…

Çirkin ördek yavrusu: Hazal…
O, daracık kaderin çemberinden inadına geçmek isteyince, isteklerinin arasında sıkışıp kalarak, Kör bir Talih'e denk geldi!Kitap Yorumu: 

Yirmili yaşlarının başında, gencecik, utangaç, biraz sinirli, mimarlık öğrencisi, masum bir genç kız: Hazal Atmaca. 

Otuz dört yaşında, yakışıklı, kontrol delisi, kibar, karizmatik Ceo: Arda Mertoğlu. 

İkili, çarpışarak tanışırlar :) Hazal, mimarlık ile ilgili bir işte çalışacağını düşünürken, bir anda kendini Arda'nın özel yönetici asistanı olarak bulur. 

Arda, normalde bir ceo'da olması gereken tüm vasıfları taşımaktadır, bir farkla. Yaşadığı bir olay neticesinde, görme engelli olmuştur Arda. İçinden gelen bir his ile, Hazal'a asistanlık teklif eder. Hazal'ın teklifi kabulü ile, olaylar gelişmeye başlar. Arda için, Hazal güvenilecek biri olur.

Kitap, konu itibariyle bu şekilde. Arda- Hazal'ı sevdim :) Yan karakterlerden bahsetmek gerekirse, onlar da güzeldi. Timur, iyi bir dost ve sağ koldu. Doğu-Eda için kitap çıkacak mı acaba seride bilemiyorum.

Kurguyu gerçekten beğendim. Ve şunu söylemeden geçemeyeceğim, kitabın sonu! Delicesine merak uyandırıcı. Çoook büyük bir merakla ikinci kitabı gözlüyorum. Ama böyle bitemezki :(

Kapak, çok sevimli. Romantik komedi ruhunu yansıtmış bence. Akıcılık anlamında da iyi kitap. Birtakım hatalar vardı kitapta ufak tefek, diğer baskılarda gözden geçirilir eminim. 


Romantik komediye güzel bir soluk getiren, genç bir Türk yazar elinden çıkmış Kör Talih'i merak edenlere öneririm.
Yazar: Müjde Aklanoğlu
Yayınevi: Parola Yayınları
Basım Yılı: 2014 
Sayfa Sayısı: 720
Yazarımız Müjde Aklanoğlu'nun Facebook fan sayfası: Müjde Aklanoğlu
Müjde Aklanoğlu Wattpad: Müjde Aklanoğlu


Kitaba puanım 5/4. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...