25 Kasım 2014

RKBT 5.GÜN TATLI SIR-JAMİE MCGUİRE- KİTAP YORUMU
Turumuzun son gününden merhaba. Bugün yorum sırası bende :)


Kitap Tanıtımı:

Çocukluk yılları gereğinden fazla erken sona eren, özgür ruhlu Camille "Cami" Camlin, üniversitenin ilk yılından sonra kendi evine çıkmıştı ve hayatını istediği gibi yaşayabilmek için çabalıyordu. Red Door'da çalışmak ve okula gitmek dışında başka bir şeye ayıracak vakti yoktu. Ta ki erkek arkadaşını görmek için çıkacağı seyahat iptal olana kadar... Şimdi önünde, yıllardır ilk defa ne yapacağını bilmediği bomboş bir hafta sonu vardı. 

Trenton Maddox, Eastern State Üniversitesi'nin kralıydı. Arkadaşları onun gibi, kadınlarsa ona sahip olmak istiyorlardı ama trajik bir kazadan sonra hayatı altüst olmuş, okulu yarım bırakmıştı. 

Kazadan on sekiz ay sonra Trenton, dul babasıyla aynı evde yaşayıp yerel bir dövmecide çalışıyor, babasına faturaları ödemesinde yardımcı oluyordu. Tam hayatının normale dönmeye başladığını hissettiği günlerin birinde, Red'de yalnız başına oturan Cami'ye rastladı. 

Gürültücü kardeşleriyle başa çıkmaya alışkın olan Cami, Trenton Maddox'la başlayan yeni arkadaşlığını da idare edebileceğini düşünmüştü. Ama bir Maddox erkeği, âşık olduğunda bu sonsuza dek sürerdi; âşık olduğu kız, altüst olmuş dünyasını tamamen yıkabilecek kişi olsa bile...
Kitap Yorumu:  

Tatlı Bela, Ayaklı Bela ve Belalı Düğün'den sonra Jamie McGuire, sevenlerine yeni bir kitapla merhaba dedi. Tatlı Sır, Maddox Kardeşler'den Trenton'ı konu alıyor. 

Trenton, Travis'in abisi. Bir dövmeci dükkanında çalışıyor, bol dövmeli, bol kaslı bir Maddox. Bir kaza geçirmiş, ve halen etkilerini yaşıyor.

Camille, üniversite öğrencisi, aynı zamanda barmen, asi kızımız. Geçmişinde yaraları olan bir kız Cami. Bir de uzak mesafeli bir sevgilisi var, Bay T.J.

Cami, uzaktaki ilişkisini sürdürmeye çalışırken hayatına giren yabancı tüm dengeleri değiştirecek midir? Cami, seçimini kimden yana yapacaktır? En önemlisi gizemli bay T.J. kimdir?

Bu sorularla çevrelenmiş Tatlı Sır, size keyifli bir okuma vaadediyor.

Öncelikle, ahh evet benim ilk Jamie McGuire kitabımdı Tatlı Sır. Tatlı Bela'ya başlamış fakat yarım bırakmıştım zamanında. Bu kitabı okurken çekincelerim vardı açıkçası, anlamadığım bir yer olur mu, bağlantılı mı diye. Fakat RKBT kızları beni rahatlattı ve güzel bir okuma süreci geçirdim.  Hatta bir süre,ben bitirmediğim için, kitabın kritiğini ve sırrı konuşamadılar :D Sır demişken, koskoca kitap, bir sır ve saaadece tek bir satır. Bakalım siz nasıl bulacaksınız sırrı :)

Kitap gayet akıcı ve konu olarak da sıkmayan tarzda. Kitap boyunca, kitaba adını veren sırrı merak ediyorsunuz. Ve bu, daha hızlı bir okuma yaşatıyor. Kapak görselini çok beğendim ben, çünkü tavuskuşu tüyü çok sevdiğim bir detaydır. Redaksiyon ve çeviri de güzeldi. 

Maddox kardeşleri sevenler, güzel bir aşk romanı okumak isteyenler için tavsiyedir. 

Kitabın Yazarı: Jamie McGuire
Çevirmen: Boran Evren
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Basım Yılı: 2014
Sayfa Sayısı: 368Kitaba puanım 5/4.a Rafflecopter giveaway

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...