21 Aralık 2014

AŞKI SEÇTİM- MERAL KIR- YORUM


Kitap Tanıtımı: 

Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu.
Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur.

Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?

Kitap Yorumu:

Sancaktarlar Serisinin ilk kitabı olan Aylardan Aşk'tan tanıdığımız, Doruk ile Asya'nın hikayesini okuyoruz bu kez.

İlk kitabı okuyanlar hatırlayacaktır, Doruk-Asya ilişkisi kötü bir noktaya taşınmıştı, Doruk Amerika'dan Türkiye'ye dönerken yanında eski sevgilisi Sabrina'yı getirmişti. Ve biz okurlar nasıl ya diyerek kapatmıştık kitabın son sayfasını.

Aşkı Seçtim kitabında da, Doruk'un Türkiye'ye dönüşünden sonrasını okuyoruz. Yine ilk kitapta olduğu gibi, aşk ve macera öğeleri çok güzel harmanlanmış.Bir yandan, Asya-Doruk ilişkisinin ne şekilde noktalanacağını merak ederken, diğer yandan başlarına gelen organize felaketin suçlularını merak ediyorsunuz.

Asya'nın anne olduktan sonra, daha aklı başında bir genç kadına dönüşmesi çok güzeldi. Doruk'un geçmişiyle hesaplaşması, Ahmet- Sena atışmaları, Serra'nın bencillikleri, Mehmet'in tüm aileye kol kanat gerişleri, Yağız ve Tanem'in aşkları, Yaren ve Yağız'ın sevimlilikleri bu kitaba damgasını vurmuş.

İlk kitaba kıyasla, daha sade,daha akıcı, daha yoğun bir kitap olmuş. İlk kitabı beğenmiştim, ama bu kitap çıtayı biraz daha yükseltmiş. Ve Aylardan Aşk'ın sonunda olduğu gibi, bu kitabın sonunda da yine olamaz,burada bitemez nidalarıyla kapattım kitabı.

Üçüncü kitap, Ahmet-Sena ikilisine geliyor. Bu ikilinin atışmalarını okumak çok güzel olacak eminim :)

İlk kitabı okuyup beğenenlere, Asya-Doruk çiftini merak edenlere tavsiye ederim. Aylardan Aşk'ı okumadıysanız, onunla başlayın bence serüvene :) Keyifli okumalar dilerim :)


Kitabın Yazarı: Meral Kır
Seri Bilgisi: Sancaktarlar-2
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 409
Basım Yılı: 2014


Kitaba puanım tam. 5 üzerinden 5'i haketti Asya ve Doruk. 5/5.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...