4 Aralık 2014

İki Hayat Arasında- Jessica Shirvington- YORUM

Kitap Tanıtımı:

Mükemmel hayat mı?
Yoksa mükemmel aşk mı?
Sen seç. Sabine herkes gibi değildi. Kendini bildi bileli, iki hayatı vardı. Her yirmi dört saate bir Değişim geçiriyor ve her günü iki kere yaşıyordu. Mükemmel Hayat. Wellesley'de, Sabine istediği her şeye sahipti: cazibeli arkadaşlar, şık kıyafetler, başarılı bir okul yaşamı, herkesin birlikte olmak istediği bir sevgili ve göz kamaştırıcı bir gelecek... Mükemmel Aşk.

Roxbury'de Sabine'in bambaşka bir hayatı vardı: maddi zorluklar çeken bir aile, serseri arkadaşlar ve sırrı ortaya çıktığında başına gelen korkunç olaylar… Ama sonra Ethan'la tanıştı. Yakışıklı ve ilgi çekiciydi; üstelik Sabine, daha önce hiç kimse için böyle şeyler hissetmemişti.

Tüm istediği tek bir hayat yaşamak olan Sabine, bu nihayet mümkün gibi göründüğünde, amacına ulaşmak için bir dizi tehlikeli deney yapmaya başlamıştı. Ama kendisine inanan tek adamı ve geri kalan her şeyi riske atmayı göze alabilecek miydi?Kitap Yorumu: 

Tanıtımını gördüğüm günden beri merak ettiğim bir kitap idi İki Hayat Arasında. Şöyle ki, kahramanımız Sabine, her gece saat 12'de değişim geçiriyor ve 1 günü 2 kez yaşıyor. 

Sabine'in hayatı Roxbury ve Wellesley olarak iki parçaya ayrılmış durumda. Roxbury yaşamında, maddi sıkıntıları olan, eczane işleten bir ailesi vardır ve geleceğe dair pek bir planı yoktur.

Wellesley yaşamında ise, bunun tam tersi, zengin bir aile, popüler bir çok arkadaş, Dex adında yakışıklı bir sevgilisi vardır.


Sabine, bir gün metroda bir kaza geçirir ve kolunu incitir. Bu yaralanmanın, diğer hayatını etkileyip etkilemeyeceği konusunda bazı soru işaretleri oluşur ve bunları cevaplamak için kendince bir takım testler yapmaya başlar.

Bu sırada bir gün eczanede Ethan ile tanışır Sabine. Bu tanışıklık, Sabine ve Ethan'ı nasıl etkileyecektir? Acaba Sabine, yaptığı testlerin neticesini alabilecek midir?


Kitap genel olarak bu şekilde.


 Ben oldukça beğendim. İlk etapta yaşamlar karışsa da,sonrasında merak öğesi okuma sürecimi ele geçirdi ve kitabı keyifle okuttu. Kitabın son 20-25 sayfasına kadar kurgusu,işlenişi  gayet başarılıydı. Bahsettiğim 20-25 sayfa ise, kitabı alıp bir üst seviyeye taşıdı diyebilirim. Kitapta bir sır yer alıyor,okuyunca şaşıracağınıza eminim :)

Bu tarz kitapları pek okumazdım açıkçası.Fakat, İki Hayat Arasında, benim için çook isabetli bir seçim olmuş,farklı bir soluk arayanlara kitabı kesinlikle tavsiye ederim.


Yazar: Jessica Shirvington
Çevirmen: Aslı Tümerkan
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Basım Yılı: 2014
Sayfa Sayısı: 320


Kitaba puanım 5/5.
2 yorum:

  1. Ben de çok merak ettim şimdi. Okunacaklar listeme ekliyorum. Teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tavsiye ederim Kadriye Hanım, çok güzel bir kitap idi. Rica ederim, sevgiler :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...