7 Şubat 2015

AKSİSEDA OKUMA ETKİNLİĞİ- BUSELİK- BAŞAK KIZILTAN- YORUMKitap Tanıtımı:

Buse ve Berke... iki yaralı yürek.
Acılarının arkasında duracak kadar güçlü, ama sevgiye aç ruhlarının ihtiyaçlarına susamış iki insan.
İlk aşkından itibaren yaşadığı hayal kırıklıklarını,
boşandıktan sonra kızıyla yeni bir hayat kurmak için ardında bırakarak
Göcek'te kendine bir cennet yaratan Buse...
Hayatını kurduğu yanlışın üzerinde ancak sorumluluklarına sarılarak durabilen Berke...
Bu iki roman kahramanını bu kitapta okumak size yetmeyecek!
Biliyoruz, devamını okumak isteyeceksiniz.

Buse sarsılmış yıkılmış bir vaziyette kalmıştı. "Aldattım... Seviştim... Uyudum..." kulağında hâlâ bunlar çınlıyordu. Bir de küstahlığa bak! Her şeyin tüm sorumluluğu onun üstüne yıkmıştı ilişkileri konusunda. "Sen bizim yolumuzu belirle..."
İnanamıyordu şu an yaşadıklarına, hissettiklerine inanamıyordu… O bir anda sinirlenen, bir anda parlayan, bir anda gülen, mutlu olan cıvıl cıvıl hayat dolu kız gitmiş yerine sanki dünyanın en sakin insanı gelmişti.Kitap Yorumu: 

Merhabalar :) Aksiseda okuma etkinliği kapsamında, Gezgin Kitap Kardeşliği Blog Turları grubuna, beni düşünerek konuk bloggerlık teklif ettikleri için teşekkür ederim. 

 Başak Kızıltan'ın Tesadüfen Aşk kitabının yorumunu daha önce yapmıştım: Tesadüfen Aşk

Buselik ise ilk çıktığında okuduğum bir kitaptı. Etkinlik kapsamında tekrar okudum ve yorumum sizlerle. Devam kitabı Aksiseda ise önümüzdeki günlerde blogda yer alacak.

Kitabımız, Buse'nin aşk acılarıyla başlıyor. Öncelikle ilk gençlik aşkı Cankat tarafından aldatılıyor. Daha sonra ise üniversite aşkı Saner tarafından bazı haksızlıklara uğruyor. Her iki erkekten de öyle darbeler alıyorki Buse, aşka inancını kaybediyor.

Saner ile evliliğinden bir bebeği olan Buse, aldığı teklifi değerlendirip Göcek'e taşınıyor. Çalıştığı otelin sahibi Berke ile hayatı farklı bir yöne gitmeye başlıyor. Evet konunun özeti bu diyebiliriz.

Gelelim analizlerimize :) Cankat ile başlayalım. Gıcık bir karaktersin Cankat. Kızı yurtdışına kadar götür, saçma sapan şeyler yap. Sonra özür dile. Imm bu noktada Buse'ye de çemkirebiliriz çünkü affetti Cankat'ı. İkinci şansının da canını çıkaran Cankat, iflah olmaz gıcık olarak kitabımızın derinliklerinde yerini buldu.

Sonrasında Buse, kaldığı yerden üniversite eğitimine devam ederken, kendisi ile aynı bölümde okuyan, bir üst dönemden Saner ile karşılaşmaya başlar ve Saner, Buse'yi elde edene kadar akla karayı seçer. Şimdi burada duruyoruz. Karşında, güven sorunu olan bir kadın varken, hayatına birini kabul etmekte zorlanan biri varken, madem yürütemeyecektin ne diye evlendin Saner? -_-

Bebeği ile yeni bir başlangıca doğru yol alan Buse, soluğu Göcek'te alır. Buse'nin karşısına bu sefer de Berke çıkar :) Berke, Buse gibi yaralı biri. Kendisinin de evliliği bitmiş ve bir çocuğu var.

Cankat-Saner'den sonra Berke'yi tanımak güzeldi :D Berke, güzel bir karakter :) 

Kitabın başında gencecik bir kız olan Buse'yi, sayfalar ilerledikçe, evlenmiş,sorumluluk duygusu ile yüzleşmiş, anne olmuş, iş kadını halleriyle okuduk. Peki aşkı bulabilecek mi Buse? Bakalım hayat Buse-Berke çiftine neler getirecek? Buse'nin hayata karşı duruşu ne şekilde olacak?


Buse'nin ayakta kalışı, hayatla olan savaşı,güçlü duruşu güzeldi bence. Güvensizliklerinin ortasında kendini yeniden aşka teslim edişini okumak güzeldi. Yer yer üzen, sinir eden, güldüren sahneleri içeren Buselik, yazarın ilk kitabı. Yakın zamanda Postiga Yayınları basımı ile raflarda yerini alacak.

Kitap için eleştirim, yazım yanlışları. Yeni basımında düzeleceğini düşünüyorum. Bir diğer nokta, eleştiri denemez ama Başak Hanım'ın diğer kitaplarında kendini daha geliştirmiş olması. İlk kitabın acemiliğini Tesadüfen Aşk ile üzerinden atmış. Aksiseda ile daha da geliştirmiş. Kendisine yazarlık kariyerinde başarılar dilerim :)

Buse'nin Seduş'unu da Aksiseda ile okuyacağız. Aksiseda yorumum, yakında blogda olacak. Keyifli okumalar dilerim :)

Yazarımızın Facebook Sayfası: BAŞAK KIZILTAN

AKSİSEDA ÇEKİLİŞİ İÇİN TIKTIK:  ÇEKİLİŞ


Kitabın Yazarı: Başak Kızıltan
Yayınevi: Önce Kitap( Yayın hakları Postiga Yayınları'nda)
Baskı Yılı: 2013
Sayfa Sayısı: 318


Kitaba puanım 4/5Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...