24 Şubat 2015

ÇİÇEK KIZLAR- NEHİR ERDEM- YORUM

Kitap Tanıtımı:

"Kendimi kapattığım yerlerin kilidi sensin... Ailemsin... Dostumsun... Rakibimsin... Sevdiğimsin... Kalbime sahip çıktığın için teşekkür ederim aşk."

Hayatın toz pembe olmadığını öğrenen ve var olabilme savaşını birlikte göğüsleyen iki küçük kadın... Biri diğerine göz oldu, diğeri ona söz... Büyümeyi el ele öğrenen Nergiz ve Yasemin, hayatın zorlukları içinde beraber yürüdüler. Öte yanda iki kadının yarısı olabilmek için savaşan iki erkek... Mesleğinde zirveyi yaşayan Soner ve zirveden uçurumun dibine yuvarlanmış yüreği yaralı Erkan... Aşkın en tutkulu halini, en masum, en asil ve en deli yaşarken mutlu sona ulaşmayı başarabilecekler mi?

İki ayrı nefesten masumiyetin ve tutkunun hikâyesi...Kitap Yorumu: 

Merhabalar :) Yeni bir yazar keşfettim ben :)

Müptela Yayınları'ndan geçtiğimiz aylarda çıkan Çiçek Kızlar, Nehir Erdem'in basılı ilk romanı. Kendisinin Wattpad sitesinde bir çok romanı bulunmakta, yazının sonuna linkini ekleyeceğim bakmak isteyenler için.

Kitabımız, başından kötü bir evlilik geçen, sakin mizaçlı ve mantıklı Yasemin ile, genç kızlık günlerinde sevdiği kişi tarafından çok kötü bir duruma düşen, aşka inanmayan, çatlak Nergiz'i konu alıyor.

İkili, kötü günleri geride bırakmak istiyor ve aynı evde yaşamaya başlıyorlar. Birbirlerinin her şeyi oluyorlar. Aynı zamanda zaten kuzenler.

Günler Nergiz ve Yasemin için iyi-kötü geçmeye başlar ve Erkan ile Soner çıkar karşılarına. Bakalım bu dörtlü birlikte neler yapacaklar, hayat onlar için hangi yüzlerini gösterecek?

Kitaplarda arkadaşlığın ve aile bağlarının ele alınmasını severim. Burada da Nergiz ile Yasemin'in birbirine kenetlenmesi ve hayat mücadelesi çok güzeldi. Önce gözüm korkmuştu kitabın kalınlığından açıkçası, fakat büyük punto ve kurgu kendini okuttu. Kitap akıcı, fakat biraz argo kullanımı var, ben kişisel olarak pek hoşlanmıyorum malesef. Aynı zamanda yazım hataları da vardı, diğer baskılarında belki düzelmiştir. Fakat kitabın okunmasını etkilemiyor. Kitabın kapağını ise çok beğendim ben, hele kapak görselinin kitapta geçen sahnesini okuduğumda kafamda canlandı sahne :)

Nergizin dobralığını, Yasemin'in sakinliğini, kitaptaki çiftleri sevdim ben :) Okumak isteyenlere keyifli okumalar :) Nehir Erdem'e yazarlık kariyerinde başarılar dilerim :)Nehir Erdem Facebook

Nehir Erdem Wattpad

Kitabın Yazarı: Nehir Erdem
Yayınevi: Müptela Yayınları
Basım Yılı: 2014
Sayfa Sayısı: 644Kitaba puanım 4/5.

2 yorum:

 1. bu kitaba bende başladım ama argo kelimeler yüzünden okumadım. Pişman değilim. :) Bir kıza küfür yakışmıyo arkadaş!
  Tabi erkeğe de :)
  iyi günler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimseye yakışmıyor haklısınız Yasemin Hanım :) Yorumunuz için çok teşekkürler, sevgiler <3

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...