15 Şubat 2015

MASUM KOZA- ÖZGE ERKİN- YORUM
Kitap Tanıtımı:

Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...

İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini. Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.

En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...

Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?
Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?


Kitap Yorumu: 

Aşka inanmayan, intikam güdüsüyle hareket eden genç ve güzel iç mimar Hayal ve annesini doğumda kaybetmiş, babası hala annesine olan aşkıyla yaşayan, bu aşkın büyüklüğünü gördükçe aşktan korkan bir adam, Poyraz.

Hayal, karşısına çıkan erkeklerden sürekli intikam alan bir kadın. Peki karşısına Poyraz çıkınca ne olacak dersiniz?

Kitabın konusunu en kısa bu şekilde özetleyebilirim. Kitabın başı biraz hareketli başladı, daha sonra ise merak öğesi ile akıcılığına akıcılık kattı. Çok çabuk okunabilecek bir kitap olmuş Masum Koza. Merak öğesi ön planda. Sürekli olarak bu kız neden böyle acaba diye soruyorsunuz başlarda. Hayal'in geçmişindeki sırrı öğrenince ise, sinirlenip üzülerek değişik duyguları yaşamanız muhtemel.

Bir Aziz Baba karakteri var ki kitapta, dillere destan. Çok iyi bir karakter. Bodrum'da Hayal ile karşılaştıkları kısım çok güzeldi. :) Poyraz zaten kadınlar tarafından sevilebilecek bir karakter, sinirinden dolayı yaptığı o küçük hatayı saymazsak :) Devran/Destan diyerek susma hakkımı kullanmak isterdim :D Ama susamayacağım, Devran'ın kitabını istiyorum ben. Nasıl bir adam o yahu! Bir adam nasıl naif bir şair olup aynı zamanda azılı bir bela olabilir :D Kesinlikle Devran/Destan- Efsun aşkını okumak istiyorum ben <3 Her şeyini kaybeden bir adamı aşka düşüren Efsun isimli karabüyü olayını merak ediyorum. Bir de Aslan-Demet çifti var, çok şekerler :)

Kitap dediğim gibi çok akıcı. Kapak görselinde kitap ismine uygun kelebekler çok şirin detaylar olmuş. Malesef yazım hataları vardı :( Düzelmesini diliyorum yeni basımlarda. Özge Erkin'e yazarlık kariyerinde başarılar dilerim. Ayrıca bir İzmirli olarak, İzmir mekanlarını bir romanda okumanın tadı bir başka oluyormuş <3Kitabın Yazarı: Özge Erkin
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 312Kitaba puanım 4/5.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...