5 Şubat 2015

RKBT 2. GÜN SATILIK- İLKNUR BİRDAL YORUM VE ÇEKİLİŞ
Kitap Tanıtımı:

Her aşk kendi sınavıyla cebelleşir.
Devran ve Hüzün...

Onların yolu bir bar kapısında kesişti. Kader hiç ummadıkları anda, hiç ummadıkları bir yerde onları bir araya getirdi. Hayatın karşısında yeteri kadar kırılan kalpleri yeni bir serzenişi daha kaldırabilecek miydi?

Hüzün'ün korumak istediği kalbi, Devran'ın hayatını karmaşalar içine sürükleyen sırları vardı. Pis bir barın üst katında sahip olduğu kızın hayatının bilmecesi olacağını hiç hesaplamamıştı.

Sırlar ortaya çıktıkça değişen hayatlara, her aşkın kendi içinde verdiği savaşlara şahit olacaksınız.

"Sana sahip olmak hayatımda yaptığım tek doğruydu. Söylemesi biraz tuhaf olsa da, hayatım boyunca satın aldığım en güzel hediyesin."

"Sen benim başıma gelen en güzel yanlıştın. Seni Seviyorum Devran... Mutluluk benim için senin dudaklarının arasında ve sen bu gece sadece beni sevdiğini fısılda..."


Kitap Yorumu:     

Zor bir hayat yaşayan 17 yaşında bir kız. Hüzün. Liseyi bitirebilmek için, ailesi tarafından yapılan işkenceleri göze almış, hasta küçük kardeşi Emir'i iyileştirme düşüncesinde bir kız. Annesi ve üvey babası tarafından hep hor görülmüş.

26 yaşında, zengin bir ailenin biricik oğlu Devran.

Hüzün'ün hüzünlü hayatı, üvey babasının kumar borcuna karşılık, Hüzün'ü bara satması ile daha da katmerlenir. Devran,Emir ve Aydın Bey, ortaklıklarını kutlamak için bara gelirler. Aydın Bey ve Emir'in ve alkolün etkisi ile, gözüne bir kadın kestiriyor Devran: Hüzün'ü.

Devran, alkolün tesiri ile, sabah pişman olacağı şeyler yapar. Ve bundan sonra yapacağı tek şey, Hüzün'ü o hayattan çekip çıkarmaktır. Elbette kolay olmayacaktır. Tıpkı aşkları gibi!

Genel hatları ile konu bu şekilde. Ama çok küçük bir bölümün elbette. Kitabın ilk sayfasından, son sayfasına kadar olaylar hiç bitmiyor. Ki bu, kitaba akıcılık ve merak unsuru katıyor. Şahsen kitabı saat 04.00 e kadar elimden düşüremeyerek bitirdim.

Kitabın yan karakterlerinin de güçlü hikayeleri var. Umut-Aysel, Emir-Asi, Devrim- Selin. Benim en ilgimi çeken çift Umut-Aysel :) Umarım kitap olarak görme şansımız olur.

Devran'ı genelde güçlü bir karakter olarak görüyoruz. Sarhoş olduğu gece hariç. Emir, geçmişin hatalarıyla başa çıkmaya çalışan, iyi niyetli bir genç. Asi'nin aşkıyla yorgun düşmüş bir kalp. Umut, seneler sonra yeniden sevgiye kapılarını açmış biri. Hüzün, Asi ve Aysel, hepsi yaralı kadınlar. Bakalım Devran, Emir ve Umut; Hüzün, Asi ve Aysel'in yaralarını sarıp, mutluluğa erişebilecekler mi?

Kitabın akıcılığı, merak unsurunun çokluğu size keyifli bir okuma süreci sunacak. Eminim, kitap bitince sizinde kafanızda hala bir çok soru kalacak, o soruların cevabını Devrim ile Afra'nın hikayesinde bulacağız umarım.

İlknur Birdal, ilk kitabıyla güzel bir hikaye sunmuş bizlere. Kendisini tebrik eder, yazarlık kariyerinde başarılar dilerim :)

Çekilişimize katılmayı unutmayın.


Yazarımızın Wattpad Sayfası: http://www.wattpad.com/user/ilknurBirdal
Facebook Sayfası:  https://www.facebook.com/ilknurbirdalkitaplari?fref=ts
Kitabın Yazarı: İlknur Birdal
Yayınevi: Postiga Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 469Kitaba puanım, 4/5.


a Rafflecopter giveaway

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...