18 Şubat 2015

YENİ BİR BAŞLANGIÇ- KİM KARR- YORUMKitap Tanıtımı:

Ya "Hayatta bir kez" olabilecek bir şey için ikinci bir şansınız varsa? Trajediyle dolu geçmişi Dahlia London'ın ruhunu tamamen parçalamıştı. Mutlu son onun için bir hayalden bile uzaktı. Ama ya yeni bir başlangıç şansı olsaydı?

Wilde Ones'ın solisti River Wilde, Dahlia'nın hayatına yeniden girdiğinde, ilişkilerini ateşleyen güç, geçmişte engel olunan duyguların da etkisiyle fazlasıyla yoğundu. Dahlia, geçmişin izleri ve yeni hayatı arasında bocalarken hissettiği acı yavaş yavaş hafifliyordu ama suçluluk duygusundan kurtulamıyordu. River, onun kurtarıcısı olmak istiyor, onu yeniden hayata döndüren adam olmak için her şeyi yapıyordu. Ama peşlerini hiç bırakmayan bir geçmişle, kendilerine yeni bir gelecek kurabilecekler miydi?

"Sizi aynı anda hem aşka hem de karanlığa boğacak bir kitap. Kitabın sonu için ise... Vay be!"
-Merve Akıncı, Şahmelek romanının yazarı-

"Yeni Bir Başlangıç, ilk görüşte aşkın varlığına ve ruh eşinizle aranızda koparılamaz bir bağ kurabileceğinize sizi inandırırken, şaşırtan kurgusuyla ise okuyucuyu kolayca içine çekmeyi ve hikâyenin bir parçası haline getirmeyi başarıyor."
- Burcu Büyükyıldız, Çilek Mevsimi romanının yazarı-

"Büyüleyici, sürükleyici ve gizemli!"
- Natasha Boyd, Aşka Var Mısın? romanının yazarı-

"Duygusal, beklenmedik ve kesinlikle ateşli."
- K.A. Tucker, On Küçük Nefes romanının yazarı-

"İnanılmaz derecede duygusal, romantik, seksi ve bağımlılık yaratıcı!"
- Samantha Young, Dublin Caddesi romanının yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)Kitap Yorumu: 

Dahlia London, ailesini bir uçak kazasında kaybetmiş bir genç kızdır. Ben adında yıllardır birlikte olduğu bir sevgilisi vardır.

Dahlia, Cadılar Bayramında en yakın arkadaşı Aerie ile birlikte bir bara gider. Barda tanıştığı River Wilde,yani Wilde Ones'ın yakışıklı solisti,  kendisini beklemesini söyler Dahlia'ya. Dahlia, beklemez çünkü hayatında Ben vardır, ve ona haksızlık yapmak istemez. Ardında River'ı bırakıp çıkıp gider bardan.

Bir gün, Dahlia'nın gözleri önünde Ben öldürülür. Ve elbette sancılı bir toparlanma süreci başlar Dahlia için.

Ve elbette Dahlia ve River için kader ağlarını örer ve tekrar karşılaşırlar. Acaba bu karşılaşmadan sonra ikili için neler değişecektir? Ben'in ölümündeki sır perdesi aralanabilecek midir?Öncelikle, kitapta geçen şarkılar çok güzeldi. Kitabın en başındaki liste çok tatlı bir ayrıntı olmuştu. Kitabı genel anlamda beğendim, esasen düşük tempoyla başladı fakat daha sonra ne olduğunu anlamadan kitabın sayfalarını çevirirken buldum kendimi.

Dahlia ve River'ı okumak güzeldi. Ama esasen kitabın son bölümü beklentiyi kat kat arttırdı. Yayınevi bir sonraki kitabı bir an önce çıkarmalı. Çünkü gerçekten okuyanlar hak verecektir bana, burada kalamaz, devamını okumak istiyorum diyebileceğiniz bir kısımdı. Şahsen ben dedim, kitabın son satırını okur okumaz. Devamını beklediğim bu romanı, tutkulu aşk romanları sevenlere öneririm.

Kapak, ayraç, iç kapak konularına değinmezsem olmaz. Ayraçtaki inciler, diğer kitaplardaki gibi yine kitaptaki ayrıntılardan. Ve iç kapağın güzelliği <3 Yabancı Yayınları cidden bu konuda iyi :)

Kitabın Yazarı: Kim Karr
Çevirmen: Yonca Mete Soy
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı:384

Kitaba puanım 4/5.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...