23 Mart 2015

RKBT 3. GÜN SENDEN BEBEK İSTİYORUM- ASLIHAN AKAGÖZ- YORUM
Kitap Tanıtımı:

Senden Bebek İstiyorum Çünkü seni hiç unutmadım.

Bir adam neden baba olmak ister? Mutlu ve sıcacık bir yuvada kendinden bir parçaya hayat verip onu büyütmek için, olabilir mi? Ama Yiğit ve Mert'in baba olmayı kabul etmelerinin sebebi bu değildi. Büyükanneleri Pakize Hanım gülümseyerek, "İlk kim kucağıma bir torun verirse bütün servetim onundur," deyince Mert, sırf Yiğit'e bir konuda daha üstünlük sağlayabilmek adına kabul etmişti bu isteği. Tek niyeti Yiğit'i her konuda alt edebilmekti. Peki, Yiğit buna izin verecek miydi? Mert'in kendisini alt etmesine göz yumacak mıydı? Peki iş anne adaylarını ikna etmeye gelince neler olacak dersiniz? Aslıhan Akagöz'ün çok okunan romanlarından aldığınız tadı sürdürmeye devam edebilirsiniz. Eğlenceli ve bir an bile kesilmeyecek heyecanıyla elinizdeki kitapla yazara hayranlığınızın artacağını garanti ederiz.

"Benim size verebilecek hiçbir şeyim yok," dedi güçsüz bir sesle. "Hayır, yanılıyorsun Sedef." Adını adamın ağzından duymak garipti. Rahatsızlık vericiydi. "Sen şu sıra bana çok lazım olan o en önemli şeyi verebilirsin." "Ben anlayamıyorum. Mert Bey siz benden ne istiyorsunuz?" "Ben senden bir bebek istiyorum."


Kitap Yorumu:


Çook beğenerek okuduğum bir kitabın yorumu ile buradayım. Aslıhan Akagöz, daha önce Çirkin Güzel 1 ve 2 ile güzel bir başarı yakalamıştı. Şimdi, Senden Bebek İstiyorum ile yerini garantiledi bence. Beklentimin üstünde çıkan bu kitabı, büyük keyif alarak, kısa zamanda okudum.

Konuya bakacak olursak, Yiğit ve Mert Yücesoy, iki kuzen. İkisine de yıllarca babaanneleri bakmış. İkisi, sürekli çekişme içinde. Pek iyi anlaşamıyorlar. Babaanneleri Pakize Hanım, ikinci kez kalp krizi atlatır. Tek bir isteği vardır. Aslında kendisi için istek, Yiğit ve Mert için, bir emir, şantaj, teklif adına ne derseniz deyin. Pakize Hanım, torunlarından şunu ister: Ben ölmeden, ilk önce hanginizin bir bebeği olursa, servetim onundur.

Bu teklifin ardından, Yiğit- Mert ikilisi arasında bir rekabet başlar. Fakat, bu kolay olmayacaktır. Kendilerine önce yıldırım hızıyla evlenecek ve hemen doğum yapacak birini bulmak zorunda kalır Pakize Hanım'ın torunları.

3 sene önceki bir yaşanmışlığın kahramanı olan Feyza ile annesinin ameliyatı için para bulması gereken, zor durumdaki Sedef. Bakalım hayat bu dört kişiye neler gösterecek? İlk önce kimin bebeği olacak? Miras kime kalacak?


Çook akıcı ve eğlenceli bir kitap ile karşı karşıyasınız. Aynı zamanda çok duygusal. Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın. Çünkü bölümler öyle yerlerde kalıyor ki, bir sonraki bölümü okumadan duramıyorsunuz.

Senden Bebek İstiyorum, bana çok keyifli bir hafta sonu geçirtti. Kapak ve redakte anlamında da iyiydi. Naif bir dille ele alınışı da.

Aslıhan Akagöz'e yazarlık kariyerinde başarılar dilerim, yolu açık olsun :)


Kitabın Yazarı: Aslıhan Akagöz
Yayınevi: Postiga Yayınları
Sayfa Sayısı: 615
Basım Yılı: 2015


Kitaba puanım 5/5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...