10 Nisan 2015

KÖLE- IŞIL PARLAKYILDIZ- YORUM


Kitabı incelemek ve satın almak için: TIK TIK



Kitap Tanıtımı:

Kudretli bir prensin bir köleye duyduğu tutku... Bir kölenin efendisine olan aşkı...

Veliaht Prens Edward, yatağını nice kadınlar süslerken, aradığı tutkuyu kölesinin gözlerinde bulduğunda âşık olabileceğini hiç düşünmemişti. Aslında Prens Edward'ın aklını kurcalayan sorunun yanıtı gayet basitti: İkisi de sadece bedenlerinde özgürdüler. Ne Edward bir prensti ne de Jaymie bir köle... Dudakları, gözleri, elleri özgürce konuşuyordu. Sevişmeleri, birbirlerine haykıramadıkları, söylemek isteyip susmak zorunda kaldıkları cümlelerdi.

Her istediğini elde etmiş bencil bir prens, bir kölenin aşkıyla baş edebilecek mi? Aşkları için geleneklere karşı savaşırken engelleri aşabilecekler mi? Kaybedişi, intikamı ve pişmanlığı yaşarken sevgileri yeniden doğru yolu bulabilecek mi? Şehvetin, masumiyetin ve acının derinlerinde; aşkın her hâlini anlatan bir hikâye... 



Kitap Yorumu:


Merhabalar :) Işıl Hanım'dan okuduğum üçüncü kitap oldu Köle. Duygu ve Alim ile başladığım serüven, Köle ile devam etti.

Duygu yorumu için: Işıl Parlakyıldız- DUYGU

Ali'm yorumu için: Işıl Parlakyıldız- ALİ'M


Kitabı bir aşk romanı olarak kategorilendirmek hata olur. Çünkü distopik öğelere sahip. Şöyle ki, kitabımız 24. yüzyılda geçiyor. Bozulan dünya düzeni neticesinde, dünya krallıklara bölünüyor ve tek bir yöneteni var. Kölelik sisteminin canlandığını da görüyoruz.

Esas kızımız Jaymie ile kız kardeşi, esas oğlumuz Prens Edward'ın sarayında köle.

Derken bir gün, Kraliçe, Jaymie'nin kız kardeşinin, Prens Edward ile bir gece geçirmesi için plan yapar. Aslında amaç, Edward'ın veliahtlık yolundan çekilmesi. Kurduğu plan, işlemez kraliçenin. Çünkü Jaymie, 13 yaşındaki kız kardeşinin böyle bir şeye alet olmasını istemez ve o gece Edward'a kendisi gider.

Fakat sorun şu ki, Edward, kızı hatırlamıyor daha sonra. Edward, Jaymie'nin o geceki kız olduğunu anlayınca neler olacak dersiniz?


Kitabın öncelikle farklı bir durumu var bence. Bir yanda çağın gereği yenilikler, diğer yanda krallık,saray :) Yani farklı bir süreç oldu benim için :)

Karakterlere bakarsak, Edward'ın da Jaymie'nin de gıccccık edici yanları var. Jaymie, biraz safça bir kız. Edward ise, ne desem boş şu an :) Bazen parçalamak isteyebilirsiniz kendisini :)

Işıl Parlakyıldız, sevdiğim bir yazar. Duygu ve Ali'm kitaplarını zaten çok sevmiştim. Köle'ye başlarken biraz tereddüdüm vardı bu distopik durumlardan ötürü. Ama Işıl Hanım'ın gerek kalemi, gerek karakterleri, gerek yarattığı dünya tereddütlerimi yıktı diyebilirim.

Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın, yazarın diğer kitaplarını da okuduysanız bitince neden bitti, bir bu kadar daha olsa okurum tepkileri verebilirsiniz :)

Kapak ve ayraç yine bayıldığım detaylar oldu. Kelebek, çok sevdiğim bir figürdür, kapakta görmek çok tatlı oldu :) Işıl Hanım'ın yeni kitaplarını dört gözle bekliyorum, ve okumak isteyen herkese tavsiye ediyorum, keyifli okumalar. :)


Kitabın Yazarı: Işıl Parlakyıldız
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 744
Basım Yılı: 2015

Kitaba puanım 4.5 /5.





Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...