14 Nisan 2015

RKBT 3. GÜN BIRAKMA ELLERİMİ- AYŞEGÜL ÇİÇEKOĞLU- YORUM VE ÇEKİLİŞMerhabalar :) Bu sefer, ilk kitabı geçtiğimiz günlerde çıkan bir yazarı ağırlıyoruz. Bırakma Ellerimi, Olimpos Yayınları logosu ile kitapçılarda yer almaya başladı. 2 kişiye hediye ettiğimiz çekilişimize katılıp, şansınızı deneyin :)

Kitap Tanıtımı:


Birlikte büyüdüğü, ilk aşkı ile evlenerek mutlu sonu yakaladığına inanan genç bir kızdı Elif... Peşinden hiç ayrılmadığı, 'bir gün mutlaka seninle evleneceğim' dediği, biricik aşkı ile evlenerek mutlu olacağına inanan genç bir erkekti Toprak...

Sadece romanlardaki evliliklerin mutlu sonu oluyordu. Oysa daha evliliklerinin üzerinden iki yıl geçmeden Toprak gitmek istiyordu. Elif'i arkasında bıraktığında gerçekten mutlu olabilecek miydi? Bunu bilmiyordu, ama bildiği tek şey artık Elif ile de mutlu değildi. Elif, Toprak'ın gitmesiyle birlikte ailesini, işini, arkadaşlarını bırakarak hiç bilmediği başka bir şehirde ilk aşkını unutmaya çalışacaktı. Bu sefer bırakılan elleri bir başkası tarafından tutulduğunda gerçek aşkı bulacak mıydı? Yoksa ilki gibi o da bir yanılsama mıydı? Hayatına giren ikinci Toprak, birincinin acılarını silebilecek miydi?


Kitap Yorumu:

10 senelik bir birliktelik. 2 senesi evli geçirilmiş. Kadının yaşı 23, erkeğin 25. İkisi de mimar. Adam bir gün kadına, evli kalmak istemiyorum, boğuluyorum diyor ve tüm mazi siliniyor. 10 seneyi çöpe atıyor adam. Boşanma, kadının yaş gününde gerçekleşiyor hem de.

Geride kalan kadın, kendini toparlamaya çalışıyor. Her kadının kötü zamanlarında yaptığı gibi soluğu kuaförde alıyor. Şehir değiştiriyor, iş değiştiriyor.

Erkek ise, önce gününü gün ediyor. Sonra özlüyor. İşte,Toprak-1 ve Elif'in hikayesi. 

Hayatına yeni bir yön vermek için, Ankara'dan İstanbul'a taşınan Elif için, boşanmış genç bir kadın olmak hiç kolay değildir. Hayatını düzene sokmaya çalışan Elif, hayatına giren yeni Toprak ile mutluluğu bulabilecek midir? Peki pişman olan eski Toprak neler yapacak? 

Kitapta en çok güldüğüm kısımlardan bir alıntı:

"Yarın Masal Hanım'la konuşurken sizde gelebilir misiniz?"
"Olur."
"Hangi bölümde çalışıyorsunuz?"
"İnşaat."
"İsminizi öğrenebilir miyim?"
"Tabii, Toprak Ünlüer..."


Evet, Elifimiz resmen aylardır personeli olarak çalıştığı patronunu tanımadı :D :D Ya da hayatına giren Toprak-2 etkisi diyelim ona biz :)

Kitabın başlarında biraz umutsuzdum. Ama sonradan kitap açıldı. Akıcı ve sarmalayan bir anlatımı var. Sadece Elif'in ağzından okumuyoruz kitabı. Toprak-1, Toprak-2 den de kesitler görüyoruz. Bu bence anlatıma zenginlik katmış. Kapak, zaten sevdiğim bir renk olan pembe :) Son olarak redaksiyon yada editasyon adına ne demek isterseniz, malesef kötüydü. Biraz daha özenilmesini diliyorum. 

Bir kadının yeniden doğuşunu, ikinci şansları, ve elbette aşkı okumayı seviyorsanız, tavsiye ederim. Keyifli okumalar. :)

Kitabın Yazarı: Ayşegül Çiçekoğlu
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 440


Kitaba puanım 4/5.
a Rafflecopter giveaway

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...