21 Nisan 2015

RKBT 4. GÜN KESİŞEN HAYATLAR KAFESİ- DEBORAH SMİTH- YORUM VE ÇEKİLİŞİncelemek ve satın almak için: KESİŞEN HAYATLAR KAFESİ


Kitap Tanıtımı:


Aşk yolunda kesişen hayatlar, umut etmeyi de bu yolda öğrenir.

Hollywood'un parlayan yıldızı, modern zamanların Elizabeth Taylor'ı Cathy Deen'in rüya gibi, ışıltılı hayatı paparazzilerle girdiği bir kovalamacanın ardından yaptığı trafik kazasıyla bir kâbusa dönüşür. Thomas ise New York'ta başarılı bir mimarken, 11 Eylül saldırılarında ailesini kaybetmesiyle hayata küser ve Kuzey Carolina'nın dağlık bölgesindeki şirin bir kasabada inzivaya çekilir. Bu iki yabancının birbirleriyle ve kendileri gibi olanlarla kesişen hayatları onları hiç bilmedikleri, mütevazı bir hayata sürükler. Aşkı, güzelliğin önemini yahut önemsizliğini, kaybetmeyi, pişmanlıkları ve hayata tutunmayı sorguladıkları, umutla dolu yepyeni bir dünya Kesişen Hayatlar Kafesi'nde onları beklemektedir şimdi…

"Kesişen Hayatlar Kafesi sımsıcak, eğlenceli, çok yönlü, duygusal, romantik ve derin… Deborah Smith'in en büyük, en iyi ve en iddialı romanı."
-BelleBooks-

"Hiç ummadık bir vefanın ve yaralı iki insanın hayatta kendi yollarını aramasının baş döndürücü hikâyesi…"
-Publishers Weekly-

"Deborah Smith çağdaş, romantik kurgu geleneğinde unutulmayacak, dokunaklı bir hikâye yaratmış."
-Booklist-
Kitap Yorumu:  


Merhabalar :) Yine çok güzel bir kitap yorumu ile blogumdayım :)

Kitabı görür görmez okumak istedim, çünkü ikinci şans temalı kitap ve filmleri çok beğeniyorum. Nitekim yine öyle oldu :)

Cathryn Deen... Çok güzel bir oyuncu. Rüya gibi bir hayata sahip. Her güzel şeyin bir sonu vardır dercesine, hayat bir oyun oynar. Cathy, bir kaza geçirir ve vücudunda yanıklar oluşur. Bu kaza neticesinde Cathy, güzelliğini kaybeder ve kendini eve kapatır.

Thomas ise, eski bir mimar. Eşini ve oğlunu kaybetmiş. Kendini kapatmış, kafasını dinleyen, arabasında keçisi ile yaşayan biri.

Cathy'nin kuzeni Delta, Kesişen Hayatlar Kafesi'nin sahibidir. Yıllarca Cathy'e mektuplar, kartlar yollamış ama cevap alamamıştır.

Derken, Cathy'nin yalnızlığı, Delta ve Thomas'ın çabalarıyla azalmaya başlar. Cathy, merak ettiği kuzeninin kafesini ve kendisine büyükannesinin evinin fotoğraflarını yollayan, telefonda görüştüğü Thomas'ı görmeye gidecektir. Peki yüzü yanık bir kadınla ailesini yitirmiş bir adam, birbirlerinin yaralarını sarabilir mi dersiniz?


Konu bu şekilde :) Geçmişi yaralı karakterler, bol yan karakter, sevgi dolu bir iyileşme süreci. Evet, vize dönemimde böyle bir kitap okumak çok güzeldi. Kitabı hem Cathy hem Thomas ağzından okuyoruz. Hep dediğim gibi, bu anlatım tarzını seviyorum.

Kitabı okurken empati de yapıyorsunuz. Cathy yerinde olsanız, ya da Thomas? Evli, ünlü, güzel bir kadınken, yalnız, yüzü yanık bir kadına dönseniz... Ya da eşinizi ve çocuğunuzu kaybetseniz, işinizi bırakıp inzivaya çekilseniz... Evet kahramanlarımız bunları yaşadı ve ayakta kaldılar.

Kapak ve redakte anlamında da alıştığımız Novella kalitesinde idi kitap. Türü sevenler için keyifli bir okuma olacaktır. Keyifli okumalar dilerim :)Kitabın Yazarı: Deborah Smith
Çevirmen: Zeynep Yeşiltuna

Yayınevi: Novella Yayınları 
Sayfa Sayısı: 511
Basım Yılı: 2015 
Kitaba puanım 4/5.
a Rafflecopter giveaway

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...