6 Mayıs 2015

RKBT 4. GÜN KÖREBE-LENA DİAZ- YORUM
Kitap Tanıtımı:

Lena Diaz, heyecan verici bir başka Ölüm Oyunları romanı ve karanlık bir soruyla geri dönüyor: Özgürlüğünüz bütün hayatınıza mal olursa ne yaparsınız?

Karanlıkta saklananın düşman olduğunu tahmin edebilirsin. Ama peki ya düşmanların sayamayacağın kadar çoksa? Devlin'in geçmişi düşmanlarla doluydu ve dâhil olduğu bir polis soruşturmasıyla birlikte bu düşmanların her biriyle yüzleşmek zorundaydı. Ama bu sefer tehlikede olan sadece kendi canı değildi, sebebini çözemediği bir çekim hissettiği yeni yetme polis Emily'nin de canı tehlikedeydi.

Kadınlara akıl almaz işkenceler yapan azılı katilin yeni hedefi ise Devlin ve yanından bir an olsun ayırmadığı Emily gibi görünüyordu. Tuzak kurulmuştu ve ölüm oyunu yeni kurbanlarını arıyordu.Kitap Yorumu:

Merhabalar :) Bugün, daha önce Küller Ve Anılar kitabını okumuş olduğum Lena Diaz'ın yeni kitabı Körebe'yi yorumlayacağım.

Lena Diaz'ın, Ölüm Oyunları Serisi, 4. kitap ile noktalandı. Daha önce okuduğum Küller ve Anılar, serinin üçüncü kitabı idi. Körebe ise, dördüncü ve son kitap. Serinin ilk iki kitabını da uzun zamandır okumak istiyorum, fakat hem zamanım olmuyor, hem okunacak daha öncelikli kitaplar oluyor bu yüzden halen okuyamadım.

Konuya gelirsek, Buchanangillerden Devlin Buchanan, lakabı ile anmak gerekirse Devil ile dedektif Emily O' Malley arasındaki hem iş hem ilişki anlamındaki gelişmeleri okuyoruz bu kitapta.

Kadınlara işkenceler yapan katili yakalamak, dedektif Emily'nin görevidir. Edindiği deliller neticesinde, suçlu Devlin Buchanan gibi görünmektedir. Fakat, durum esasında öyle değildir. Dedektif Emily ve yakışıklı şeytan Devlin için, macera ve elbette aşk kaçınılmaz olacaktır.

Kitap hızlı bir tempoya sahip. Dili çok akıcı, çevirisi güzel. Sürükleyicilik anlamında kesinlikle başarılı bir kalemi var Lena Diaz'ın. Gerilim,romantizm,merak gibi unsurları çok güzel harmanlıyor. Daha önce hiç okumadıysanız, tavsiye edebilirim. Okuduysanız da zaten az çok fikir sahibisinizdir. En yakın zamanda kalan 2 kitabı da okuyup seriyi noktalamak istiyorum :)

Çekilişimize katılmayı unutmayın, keyifli okumalar dilerim :)

Kitabın Yazarı: Lena Diaz

Çevirmen: Cem Yurttaş
Yayınevi: Eksik Parça Yayınları
Sayfa Sayısı: 408
Basım Yılı: 2015


Kitaba puanım 5/51 yorum:

  1. takibindeyim, bana da beklerim
    http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...