22 Mayıs 2015

SEN-SELVİ ATICI- YORUM- RKBT.3.GÜNKitap Tanıtımı:

Kardeşinin intikamını almak için çıktığın yolda aşkla karşılaşırsan…

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir, bilirsiniz. Üstelik bahsi geçen bir kadın ise, asla! Dövüş sanatları uzmanı olan Süheyla, kardeşinin intikamını almak için çıktığı yolculukta kalbini tam bir baş belasına kaptırdı. Ruhu intikam ateşiyle yanıp tutuşurken kalbi aşk ateşiyle kavruldu…

Süheyla'nın adı, 'iyi huylu, sakin' anlamına gelir ancak aldanmayın, yol boyunca elinde muştasıyla aşk ve intikam duygularıyla örülmüş ince bir ip üzerinde ustalıkla yürüyecek gerçek bir kahramandır aslında. O zeki, yumrukları kadar dili de sert bir kadındır. Romanda Demir'le de tanışacaksınız. Aşkın muhatabıdır kendisi. Süheyla'nın intikam mücadelesinde en büyük yardımcısı olacaktır.

Kitap Yorumu:  

Yepyeni bir kitap yorumu ile merhaba :) Selvi Atıcı kaleminden çıkan SEN, yazarın yayınlanan 2. kitabı. İlk kitabı Kimliksiz idi. Kimliksiz,gerçekten orijinal karakterlere sahip, sıradan olmayan, aksiyon ve macera öğeleri ile harmanlanmış bir romandı. SEN kitabı da öyle :) 

Süheyla, bir dövüş sanatları uzmanı. Bir salonu var, orayı işletiyor. Annesi ve erkek kardeşi ile yaşıyor. Özel hayatında çalkantılar yaşadığı bir dönemden geçiyor aynı zamanda. Derken, kardeşi Umur'u ölü buluyor. Ardında bir not bırakan Umur, bir şifre bırakıyor aynı zamanda Süheyla'ya. Süheyla, bu ölümün bir intihar olmadığını, kardeşinin asla intihar edecek biri olmadığını düşünüyor. Ve, bu olayın izini sürmek için kendine söz veriyor. Tası tarağı toplayıp İstanbul'a gidiyor.

Annesinin bir tanıdığı vasıtası ile bir moda evine giren Süheyla, bir müşterinin cüzdanından düşen, mor şeritli gri kartı görür görmez, karta ulaşmak ister. Çünkü kart, iz üstünde olan Süheyla için önemlidir. Müşterisinin cüzdanını karıştırırken yakalanır. Demir Mızrak, bu durum ile çok eğlenir ve Süheyla ile farklı bir maceraya atılır.


İnşallah çok ayrıntıya girmemişimdir :) Karakterlere bakacak olursak, Süheyla, farklı bir kadın karakter. Çizmesinin içinde muşta, kelebek çakı, jilet taşıyan; bir yumruğu ile çene dağıtan, zeki bir kadın. Demir ise, gerçekten çoook tatlı bir erkek karakter olmuş. Okuyanlar bilecektir, Deryal, çok orijinal bir erkek karakterdi. Demir, Deryal'in tahtını sallar :) Bu anlamda Selvi Hanım'ı tebrik ediyorum :)

Okurken, bol bol güldürdü bu çift beni. Roman, akıcı bir dil ile yazılmış, bir solukta bitiyor. Selvi Hanım'ın kurguları ve karakterleri, gerçekten çok farklı, kendisi özel bir kalem. Alışılmış aşk romanı tarzı okumaktan sıkıldığım bir zamanda, SEN, ilaç gibi geldi. Sü gibi güçlü bir kadın karakter okumak, müthiş bir deneyim oldu. Zira, ezik büzük, ben bilmem beyim bilirci kadınlardan sıkıldım :) Demir için ise, okuyun görün diyorum :) 

Kaliteli kurgu, harika ayraç ve kapak, okuma zevkimi katladı böylece. Yolun açık, kitap satışın ve imzan bol olsun Selvi Atıcı, yeni kitaplarını dört gözle bekliyorum <3 

Unutmadan, tavsiye ederim dememe gerek yok sanırım :) 

Kitabın Yazarı: Selvi Atıcı
Yayınevi: Müptela Yayınları
Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2015


Kitaba puanım 5/5.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...