8 Haziran 2015

CAMBAZ- BURCU DEMET- YORUMKitap Tanıtımı:

Hükmen mağlup bir evliliğe gizli, büyük bir aşk…

Gecem ve Aktan'ın büyük bir iddiayla değişen hayatını okurken, hem kendini sürekli inkâr eden büyük bir aşka kapılacak hem de âşıkların düştüğü akıl almaz durumlara güleceksiniz.

Sürükleyici kaleminin gücünü kısa zamanda birçok baskı yapan Sahra adlı ilk kitabıyla binlerce okuruna hissettiren Burcu Demet'ten tanıdık kahramanlarla yepyeni bir macera!

Tutkulu bir aşkın kavurduğu Aktan'ın, imkânsıza; Gecem'e olan ısrarı, sonunda her ikisini de vazgeçemeyecekleri bir yolculuğa sürükler. Kahramanlarımız, tüm güçleriyle birbirlerine doğru çekilmeye ne kadar direnebilirler? Mutluluğa doğru sadece umutla değil, aynı zamanda büyük bir inatla koşarken birbirlerine karşı sürekli bir savaşı nasıl sürdürebilirler?

"Bazen, her şeye rağmen yumuşadığını hissediyordu Gecem. O fark etmediği zamanlarda, onu izlerken, o küçük kız oluveriyordu yine. Onun tarafından sevilmeyi hayal ediyordu için için. Ve her seferinde hızla uyanıyordu bu rüyadan. Aktan sevmezdi, onu sevemezdi."Kitap Yorumu:

Burcu Demet'in basılmış 2. kitabı Cambaz yorumu ile merhaba :) Burcu Demet'in ilk kitabı Sahra yorumum için: Burcu Demet-Sahra

Cambaz, bir romantik komedi. Geniş bir arkadaş grubunda geçiyor hikaye. Kapaktaki "İnat uğruna evlenilir mi?" cümlesi esasen tüm olayı özetliyor. Aktan ve Gecem'in evliliği ile başlıyoruz okuma serüvenine. Vee, evet inat uğruna evlenilirmiş :)


Aktan ve Gecem uzun yıllardır arkadaşlar, hatta eski sevgililer. Gecem, inatçı mı inatçı bir doktor. Aktan avukat ve öğretim görevlisi. Ve elbette Gecem ile uğraşmak en büyük hobisi. Geçmişte, ilişkiyi bitiren taraf Aktan olunca, Gecem'e, Aktan'ın burnundan fitil fitil getirmek düşer. 

Bakalım inatçı kızıl cadı Afsun Gecem ile çapkın Aktan'ın evliliği nasıl ilerleyecek? İddiayı kazanan taraf kim olacak?

Kitapta dediğim gibi geniş bir arkadaş grubu var. Yan karakter olarak sevimlilerdi hepsi. Sanırım Burcu Demet'in yazmakta olduğu hikayelerinden birinde, yine kitapta yer alan bir çift var. Ki, Gecem ile Aktan karakterini de Sahra'da ufacık görmüştük.

Aktan ve Gecem'in inatlaşmaları,tartışmaları okunmaya değer. Romantik komedi severler için, özellikle sıcak yaz günlerinde, Cambaz güzel bir seçenek olacaktır :)

Son olarak, Burcu Demet ile İzmir Kitap Fuarı'nda tanışma şansım oldu, kendisi çok samimi ve güleryüzlü. Yolu hep açık olsun :)


Kitabın Yazarı: Burcu Demet
Yayınevi: Postiga Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 400


Kitaba puanım 5/5.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...