29 Haziran 2015

KARMAKARIŞIK- EMMA CHASE- YORUM
Kitap Tanıtımı:

Zengin, yakışıklı ve kendini beğenmiş Drew Evans ile güzel, zeki ve hırslı Katherine Brooks buluştuğunda işlerin karmakarışık hale gelmesi şaşılacak bir şey değildir.

Drew Evans'ın işi, milyon dolarlık anlaşmalar yapmak ve New York'un en güzel kadınlarını tek bir gülümsemeyle baştan çıkartmaktır. Peki, öyleyse neden yedi gündür evden dışarı çıkmıyor? Neden mahvolmuş, sefil bir halde ve depresyonda? Ona sorduğunuzda size sebebinin grip olduğunu söyleyecektir fakat hepimiz bunun doğru olmadığını biliyoruz.

Katherine Brooks, Drew'un babasının yatırım bankacılığı firmasında işe başladığı anda gösterişli playboyun hayatındaki her alanın bir karmaşaya sürüklenmesine sebep olmuştur. Profesyonel alandaki yarışları Drew'un cesaretini kırıyor, Katherine'e karşı hissettiği çekim dikkatini dağıtıyor ve onu yatağa atma girişimlerindeki başarısızlığı ise tamamen sinirlerini bozuyordur.

Nasıl oluyordu da kadının biri çıkıyor ve ağzı iyi laf yapan çapkın bir adamı mahvolmuş, umutsuz biri haline getirebiliyordu? Hayatta asla sahip olmak istemediği tek şeyi gerçekleştirerek.

'Karmakarışık' dünyada en çok kullanılan kitap sitesi Goodreads'de yapılan oylamalar sonucu 2014'ün en iyi çıkış yapan kitabı seçilmiştir.
Kitap Yorumu:

Pek çok okur tarafından çevirisi beklenen ve geçtiğimiz aylarda Ephesus Yayınları logosu ile rafları süsleyen Karmakarışık, benim tarafımdan kahkahalarla okunup bitirildi efendim :) Hadi yorumuma bakalım :)

Evans, Reinhart ve Fisher Yatırım Bankası'nda , arkadaşları Matthew Fisher ve Steven Reinhart ile birlikte çalışan Drew Evans, zengin ve yakışıklı bir playboydur. Kendisi çapkınlığın sözlük anlamı olmak ile birlikte, son derece ukala ve sevimlidir.

Drew, gittiği barda son derece çekici Kate adında bir kadınla tanışır. Kadın nişanlıdır ve Drew Evans'a pas vermez.

Drew aynı zamanda işinde disiplinli biri. Şirketin altın çocuğu. Şirkete yeni başlayan personeli gördüğünde, Drew için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü o kişi, en az Drew kadar dişli ve çalışkan Katherine Brooks'tan başkası değildir. Yani bardaki nişanlı hatun :) Son derece prestijli bir müşteri için 1 kişinin sunum yapması gerekir, peki bu kim olacak? Drew Evans mı, Katherine Brooks mu?

Konu bu şekilde, aslında bu giriş denebilir, çünkü kitapta olay üstüne olay var. Erkek karakter ağzından anlatılan kitap, oldukça akıcı ve komik. Yazarı kadın olmasına rağmen, erkek karakteri çok güzel yansıtmış. 
Özellikle Drew'un öyle tespitleri ve uyarıları var ki, eminim aaa evet yaa diyeceksiniz. Ya da bu adamı öldürmek istiyorum da diyebilirsiniz yer yer. Ama bol bol güleceğinize eminim.

Drew ve Kate harici diğer karakterlere bakarsak, Alexandra, yani Drew'un ablası, aynı zamanda Drew'un deyişiyle "Kaltak" hırslı, dişli bir kadın. Steven ile evli ve Mackenzie isimli dünyalar tatlısı bir kızları var. Matthew ise, gönlünü birine kaptırıyor ki, bu kişi yani Dee Dee, zekasıyla taş taş üstünde bırakmayacak biri. (Serinin ilerleyen kitaplarında onların da hikayelerini okuyacağız.)

Çeviri, redaksiyon, kapak, cilt hepsi son derece özenli bir çalışmanın ürünü. Emeği geçenlerin eline sağlık. Serinin diğer kitaplarına en kısa zamanda kavuşuruz umuyorum :) Şu sıcak yaz günlerinde sizi güldürecek, keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak bir kitap arayışındaysanız, Karmakarışık, tavsiye edilir, okuyunuz :) Keyifli okumalar :)


Kitabın Yazarı: Emma Chase
Çevirmen: Deniz Beril Bacaklılar
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 433
Basım Yılı: 2015


Kitaba puanım 5/52 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Kitaba puanım 3. Kısaca Andrew'in verdiği taktikleri ve Billy ile Kate'in 11 yıldır sürmüş olduğu ilişkileri kendi egosuyla kadını yatağa atma çabasına girmesi ve sonlandırması beni kendisinden soğuttu. Birde bunu özgüvene bağlaması oldukca saçmaydı. Kızın nişanlı olmasına rağmen o sadece kendisini nasıl tatmin edeceğini düşündü. Onlar artık ayrıldığında ufak bir vicdan yaptı ki bana çok yapmacık geldi. Sonradan yazar, Billy'i biraz kötü göstermeye çalıştı ama tam tersine kendisine üzüldüm çünkü çok fazla bilgi verilmedi bu karakterle alakalı. Andrew'u kitabın başında daha çok sevdim ve ilk 100 sayfasını zevkle okuduğum için bu puanı veriyorum. Yoksa daha düşüğünü hak ediyor bence. Şu an kitabı daha bitirmedim ama sonunu merak ettiğimden okumaya devam ediyorum.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...