19 Ağustos 2015

Her Güne Bir Öpücük- Rachel Gibson- Yorum ve ÇekilişKitap Tanıtımı:

Miami'de barmaid olarak çalışan Stella Leon'un hayatı, Beau Junger ile karşılaşınca altüst olur. İşini ve evini terk etmek zorunda kalması sorunun sadece küçük bir parçasıdır. Hayatı bir mafya üyesi tarafından tehdit edilmektedir ve onu koruyacak tek kişi Beau'dur.

Beau Junger sadece işini yapıyor ve Stella ile kısa bir görüşme planlıyordur ancak verdiği yanlış karar ona pahalıya patlayacaktır. Yalnızlığı seven, özellikle kadınlardan uzak duran Beau, artık Stella'yı canı pahasına korumalıdır. Hem de her gün…

İçinde bulundukları tehlikeli durum bile aralarında oluşan çekime engel olamaz. Bir süre sonra Beau'nun Stella'yı korumak zorunda kaldığı tek kişi peşindeki mafya üyesi olmaz. Artık onu kendisinden de korumak zorundadır. Hem de her gün…Kitap Yorumu:

Yepyeni bir tur kitabı ile merhaba :) Dört takipçimize hediye edeceğimiz kitabımızın çekilişine katılmak için, Rkbt facebook sayfamızdan şansınızı deneyebilirsiniz.

Rachel Gibson, sevdiğim bir yazar. Yine eğlenceli, güzel bir roman ile keyifli bir gün geçirdim sayesinde.

Estella Immaculata Leon-Hollowell, kısaca Stella Leon, 28 yaşında bir barmaid. Beau Junger ise bir deniz piyadesi. İkiz erkek kardeşi Blake de denizci. Ve Beau ile Blake'in ortak arkadaşları Vince, kız arkadaşı Sadie için Beau'dan bir iyilik ister. Sadie, Stella'nın ablasıdır, ve Stella'ya bu durumu bildirmek Beau'nun görevidir. Beau, Stella'yı bulacak, durumu bildirecek ve ablasının adresini verip görevini tamamlayacaktır.

Ama işler hesaplandığı gibi gitmez. Stella -yanlışlıkla- gangsterlerce kovalanan bir kız haline gelir :D Anlayacağınız olay içinde olay var :D

Sıcaktan erimek üzere olduğumuz şu günlerde, ferahlatıcı bir etkisi olan Rachel Gibson okumak çok güzel oldu. Kendisinin diğer kitaplarını okudunuz mu bilmiyorum, romantik komedi dalında kendisi iyi bir yazar.

Gelelim kitaba. Beau ile Stella'nın tanışması, yaşadıkları aksiyonlar kitaba yeterince akıcılık katmış. Blake- Beau arasındaki Batman- Superman çekişmeleri insanı gülümsetiyor. Blake'in hikayesini de merak ettim böylece. Sadie, güzel bir abla oldu Stella'ya. Stella'nın ürkekliğini yenmesini sağladı :)

Beau başlarda bir parça sert bir karakter olsa da, elbette aşk insana her şeyi yaptırıyor :) Kitabın son 5-10 sayfasında Stella kadar beni de kızdırmış olsa da, ben bu çifti ve kitabı çok sevdim.

Kitap akıcı ve okurken zaten merak edeceğiniz için, bir çırpıda okuyacağınıza eminim. Bir iki yerde yabancı cümle ve kelimeler vardı, deyim ve ünlem gibi. Keşke bunlar da çevrilseydi.

Kitabın sonuna gelirsek,  biraz daha okumak isterdim bu çifti :) Umarım diğer ikiz Blake'in kitabında çiftimiz yer alır. Keyifli okumalar dilerim :)


Kitabın Yazarı: Rachel Gibson
Çevirmen: Gökçe Müderrisoğlu Aktaş
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 336
Baskı Yılı: 2015


Kitaba puanım 4/5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...