3 Ağustos 2015

RKBT 4.GÜN TATLI YALAN- KİTAP YORUMU



Yabancı Yayınları katkılarıyla düzenlediğimiz Tatlı Yalan turumuzdan merhabalar :)  Bugün yorum sırası bende :)




Kitap Tanıtımı:

Tatlı Bela ve Ayaklı Bela kitaplarının #1 New York Times Çoksatan Yazarından. Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz?

Kendini beğenmiş, katı ve acımasız Thomas Maddox, istihbarat bürosunun sahip olduğu en iyi ajandı. Ne kadar hayat kurtarmış olursa olsun, bir tanesi için eli kolu bağlıydı: Küçük kardeşi Travis hapis cezasıyla karşı karşıyaydı. Travis'in tek kurtuluş şansı mafyayla olan sıra dışı bağıydı. Thomas, kardeşi Travis'i kurtarabilmek için FBI ile bir anlaşma yapmıştı.

Liis Lindy işiyle evli, inatçı ve cüretkâr bir FBI ajanıydı ve her nasıl oluyorsa Thomas'ı yumuşatabilen tek kişiydi. Bu da onu Thomas'a eşlik edecek ideal kişi haline getiriyordu. Bir çift gibi görünerek Travis ve Abby'nin bir plajda yapılacak yemin tazeleme törenine katılacak ve Travis'e artık FBI için çalışması gerektiği haberini vereceklerdi. Fakat görevleri sona erip de artık rol yapmalarına gerek kalmadığında ne olacaktı?

Maddox Kardeşler serisinin bu ikinci kitabında, gizemli Thomas Maddox'un dünyasını tanıyacak ve bu anlaşılması güç adamın ilk aşkı olmasa bile son aşkı olmanın ne kadar güzel olabileceğini göreceğiz.


Kitap Yorumu:

Maddox Kardeşler serisinin ikinci kitabı olan Tatlı Yalan, geçtiğimiz hafta raflardaki yerini aldı. İlk kitapta Trent karakterini okumuştuk, şimdi sıra Thomas karakterinde.


İlk kitabı yani Tatlı Sır kitabını okumayanlar için belki bir parça SPOİLER içerebilir yorumum.

Thomas Maddox, bir FBI ajanı. Geçmişinde yaşadığı birtakım darbeler var. (Tatlı Sır'dan bildiğimiz üzere.) Trenton-Camille aşkı ile yaşadığı duyguları içine atmış ve kendini mesleğine adamış. Başarılı bir ajan. Öğle aralarında bile spor yaparak zamanını geçirecek kadar da disiplinli.


Liis Lindy ise, uzun bir ilişkinin enkazından çıkmış, yabancı diller konusunda çok başarılı bir ajan. Ardında bir hayat bırakıp geldiği ekip, onu zaman zaman zorlayacak olsa da Liis, her şeyin üstesinden gelecek bir karakter.

İkilimiz bir barda tanışsalar da, aslında kader onlar için farklı bir şekilde ilerliyor. Ve bunu keşfettiklerinde, iş işten geçmiş oluyor. :)

Travis için gündemde olan bir hapis cezasını bildirme ve bir teklif sunma görevi, Thomas'a düşünce, Thomas, bunu Abby ve Travis'in yemin tazeleme töreninden sonra bildirmeyi uygun görüyor. Fakat ortada bir sorun var, Travis'in ajan olma durumu söz konusu. Thomas, yanına Liis'i de alarak bu törene gidecek ve bakalım sahte çifti neler bekleyecek?

Thomas, merakla beklediğim Maddoxlardandı ve nihayet kavuştum kitaba :) Kitabı beğendim, özellikle Liis karakterinin güçlü olarak resmedilmesi, güçlü kadın sever biri olduğum için hoşuma gitti. Abby, Travis ve diğer Maddoxları görmek güzeldi. Cami- Trenton- Thomas üçlüsünü yine okuduk, fakat Thomas için sevindim çünkü Liis ile çok güzel bir ikili oldular. Bu anlamda bir Maddox erkeğini daha baş göz etmenin haklı gururunu yaşıyoruz :)

Kapak ve ayraç yine gayet başarılı. Yazım hataları bazı yerlerde gözüme çarpsa da, kitabın akıcılığı ve Liis- Thomas ikilisinin akıbeti, kitabı hızlıca okutuyor. Yeni Maddox kitabını merakla bekliyorum. Keyifli okumalar dilerim :)


Kitabın Yazarı: Jamie McQuire
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Çevirmen: Boran Evren
Sayfa Sayısı: 376
Basım Yılı: 2015

Kitaba puanım 4/5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...