5 Eylül 2015

TUTKULU AŞK- ÖZGE GÜL- YORUM
Kitap Tanıtımı:

Aşk kalplere yerleşecek ve bedenlerde tutkuya dönüşecekti...

Yıllarca aşkla yanıp tutuşan ama karşılık bulamayan bir erkek ne yapar? Serkan hayatına devam etmeyi tercih etti ve bir başkasıyla nişanlandı. Onun için diğer kadınlar artık yok sayılacaktı. Ama Melisa'nın varlığı bile aklını karıştırıp aşkının katlanmasına yetiyordu.

Kalbi kararını çoktan vermişken, kadına yaklaşmanın yollarını arayacaktı ama Melisa, hayatı kendi bildiğinden ibaret sanırken bu hayli zor olacaktı.

Gittikçe yükselen, tutkuyla sarılmış, acılarla bilenmiş bir aşkın içine düşmemek için çabalayan Melisa'yı ikna edebilecek miydi Serkan? Peki ederse arzuladığı mutluluğa sonsuza kadar kavuşabilecek miydi?

Aşk için savaşırken, birbirlerinden güç almaları gerektiğini bilseler yetecekti ama bunu becerebilecekler mi?

Peki ya tutku her zaman aşk mı getirir?

İşte tüm bu sorular cevap bulurken, bu iki gencin hikâyesine bir tutamdan fazla acı eklenecek…Kitap Yorumu:


Yepyeni bir kitap yorumundan merhaba :) Aslında bu kitabın yorumunu benim önceden yapmam gerekiyordu, fakat malesef ancak yapabiliyorum. Sabrın için teşekkürler Özge! :)

Özge Gül ile 2 sene önce İzmir Kitap Fuarı'nda bir imza günü sırasında şans eseri tanıştık. O günden sonra irtibatımız hiç kopmadı ve fuar bana güzel bir dost kazandırmış oldu. Kitap anlaşması yaptığı zaman çok sevinmiştim, kitabını okuduğumda da gururlandım kendisi ile. Kitabı fuara geldiğinde, kolileri açarken yaşadığı heyecanı görmek, çok güzel bir mutluluktu. İnşallah yolu çok açık olur, güzel kitapları okurlar ile buluşmaya devam eder.

Kitabımız, bir reklamcılık şirketinde çalışan Melisa Aydın ile Serkan Kara'nın yıllarca fırtınalı bir dönemden geçmiş aşkını konu alıyor. Şöyle ki, Melisa, genç ve güzel bir kız, akıllı ve başarılı. Fakat geçmişinde ailesel sorunlar yaşamış, anne-babası ile ilgili sıkıntıları sebebi ile karşısına çıkan kişilere güvensiz biri. Serkan ise, aynı firmada çalışıyor. Melisa'yı seviyor ama bir türlü birleşemiyor ikili. Gel zaman git zaman, gözde bir manken olan Eda ile nişanlanan Serkan'ı, Melisa'ya olan aşkı bir türlü rahat bırakmıyor. Serkan ve Melisa'yı bekleyen maceralar, ayrılıklar, vedalar okurken eminim sizi de etkileyecek.

Melisa, güvensizlikleri sebebi ile bazen bıktırsa da, onu okumak güzeldi. Öncelikle ev arkadaşı Selin'den bahsetmek istiyorum. Kitaplarda bu şekilde ilişkileri çok seviyorum. Baş kahramanımızın bir ev arkadaşı olur ya da en yakın arkadaşı. Ve o öylesine mükemmeldir, hem bir yol gösterici, hem dert ortağı, hem sığınılacak bir limandır her zaman. İşte Selin öyleydi. Selin'in deli dolu karakteri beni çok eğlendirdi. Onun da Yiğit ile yaşadığı üzücü deneyimden dolayı epey kabuğuna çekildiği bir dönem olmuşsa da, aşk herkes için var. Selin, Murat Yıldırım'a ilk görüşte aşık olacağını bilemezdi. Selin için aşk geldiğinde ise, bunun kolay olmayacağı çok belliydi.

Serkan'a baktığımızda, adeta bir sabır taşı görüyoruz. Yani 6 sene boyunca sevgisini içine gömmüş bir adam bu. Melisa ile olan ilişkisi bir türlü rayına oturamasa da umudunu hiç kaybetmeyen biri Serkan. Fakat, işte bazen araya pürüzler girer. İşte, kitabımızdaki pürüz Eda! Uzun bacaklı gıcık Eda.

Melisa'ya bazen uyuz olduğumu söyledim ya, onu unutun okurlar. Çünkü, Eda'ya uyuz olmamak elde değil. Kasıtlı olarak yaptığı şeyler, belki Serkan'ı kaptırmamak içindi, ama Eda'nın unuttuğu şey, yalan,dolan, oyunlara aşkın alet olmayacağı.

Bir diğer karakterimiz, Hilmi Bey. Serkan ve Melisa'nın babacan patronu. Hakkında söylenebilecek tek şey, Hilmi Bey'in bu hikayenin Hulusi Kentmen'i oluşu :)

Selin-Murat ikilisi, bizi kitap sonunda epey meraklı bir son ile uğurladı. Onların hikayesini, yakın bir zamanda kitap olarak okuyacağız. Açıkçası Selin'in, Murat'a kök söktürmesini çok istiyorum. Selin, umarım Elif'i tarihin tozlu sayfalarına gömersin! :)

Kitabın dili oldukça akıcı, her bir bölümün sonu merak edeceğiniz bir şekilde bitiyor, bu da bir bölüm daha okumaya niyetlenip birden çok bölüm okumanıza neden oluyor.

1 puan kırma sebebim, mutlu sahneleri daha çok okumak istemem. Yani okurken sürekli mutlu olmalarını, Serkan ile Melisa'nın birlikteliğini, yaralarına birlikte merhem olmalarını kitap içinde daha çok okumayı istedim. Aslında tam bir puan değil yarım puan diyelim, çünkü bu kitap gerçekten 4.5 hakediyor. Sözün özü, Tutkulu Aşk, güzel bir okuma yaşattı bana, hem güldürdü, hem sinirlendirdi, hem gururlandırdı. Yolun hep açık olsun güzel arkadaşım Özge :)


Özge'ye ulaşmak için: https://www.wattpad.com/user/OzgeGulRomanlari
Özge Gül Facebook:      Özge Gül Facebook

Kitabın Yazarı: Özge Gül
Yayınevi: Parola Yayınları
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 592Kitaba puanım 4/5Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...