16 Ekim 2015

Aşka Güven- Özge Gül- Kitap TanıtımıYepyeni bir kitap tanıtımından merhaba. Arkadaşlarımın kitapları çıktığında ekstra sevindiğim ve heyecanlandığım bir gerçek. Özge Gül, ikinci kitabı Aşka Güven ile huzurlarınızda. Kendisinin ilk basılı kitabı Tutkulu Aşktı. Bu kitabı da ilk kitaptan tanıdığımız Selin ve Murat çiftinin kitabı. Kendisine ikinci kitabıyla çıktığı bu yolda çooook başarı diliyorum <3


Aşka Güven - Özge Gül

Çıkış Tarihi: 16 Ekim Cuma


ARKA KAPAK

Tutkulu Aşk'taki Selin ve Murat'ın yarım kalan hikâyesi devam ediyor...
Hangi bilge dile getirmiş ya da hangi yüce âşık iddia etmişti bunu?
Aşk; her zaman huzur getirir...
Bir kez ilişti mi gözlerin, dokundu mu tenin sevdaya, yolculuğun sonu hayal ettiğin mutluluk mu olurdu?
Selin için aşk her zaman huzur vermezdi ve bunu ilk aşkı tarafından aldatıldığında öğrendi. İnsanlar birini bulamazken, Selin yeni bir aşkın gücüyle karşılaştı.
Bu gücün adı: Murat Yıldırım'dı.
Peki ya kalbi yumuşak ve aşkı hiç tatmayan Murat, Selin'i yersiz bir şekilde kaybettikten sonra nasıl bir yol izleyecekti? Sahip olmak istediklerinin bilinciyle nefes alan bu güçlü adam, galiba hayatı dalgaya alırken, acının ona dokunuşuyla da pembe bulutların üzerinde dolanmaktan vazgeçecekti.
Aşka tekrar inanmak isteyen bir kadın ve sevginin önemini anlayacak olan bir adam. Birbirlerinden başkasına ihtiyaçları yok.
Tek yapmaları gereken, aşka güvenmek...
***
“Bu senin için ilk dizlerim üzerine düşüşüm değil. Son da olmayacak. Karşındayken duygularımın bedenimi eğişi gururumu kızdırsa umurumda değil. Çünkü seni sevmek böyle bir şeymiş, anladım. Hırçınsın. Kırarsın. Ama sevilmeye değersin... Ben sevmeyi ne kadar öğrendim bilmiyorum ama seninle birlikte olarak 
yepyeni şeylere açmak istiyorum yüreğimi...”

9 Ekim 2015

Kitap Tanıtımları-9THE ORIGINALS- YÜKSELİŞ

Eser Adı : THE ORIGINALS - Yükseliş
Yazar : Julie Plec
Yayınevi : GO!
Etiket Fiyatı : 17.00 TL 
Çeviren : Ebru Sürmeli 
Editör : Nurten Hatırnaz 
Sayfa Sayısı : 305 
Baskı Tarihi : Ekim 2015 


AİLE GÜÇTÜR 

Köken Vampir ailesi bin sene evvel birbirlerine bir söz verdi. Her zaman ve sonsuza dek bir arada kalacaklardı. Ama verilen sözleri tutmak ölümsüzken bile kolay değildi. 


1722 yılında New Orleans’a ayak basan Köken Vampirler Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson tehlikeli geçmişlerini arkalarında bıraktıklarını zannederler. Ne var ki bölgelerini kimseyle paylaşmak istemeyen cadılar ve kurt adamlar bu kanunsuz şehirde cirit atmaktadır. Üstelik çok yakında gerçekleşmesi planlanan bir evlilikle birlikte aralarındaki ittifak sonsuza dek mühürlenecektir. Ama düşmanları birbirine düştüğünde kendilerini çok daha güvende hisseden Köken Vampirlerin şehri bu iki klana teslim etmeye hiç niyetleri yoktur. Özellikle de müstakbel gelin Vivianne’e gönlünü kaptıran Klaus’un. Elijah ailesi ile birlikte güvende olabilecekleri bir yuva aramakla, Rebekah da Fransız ordusunu kendi saflarına katmakla uğraşırken aşk sarhoşu Klaus hem kendisini hem de ailesini büyük bir tehlikeye atacak olayların içine sürüklenmektedir. 
DOKUZ GÜN


Rachel Jenner bir an için arkasına dönmüştü. Şimdi sekiz yaşındaki oğlu Ben kayıp. Peki ama o talihsiz öğleden sonra gerçekten ne olmuştu?

 Kişisel sorunları ve kendisine sırtını dönen insanlar arasında kalan Rachel bir hata yapmıştı ve artık güvenebileceği kimse kalmamıştı. Ya insanlar Rachel’ın anlattıklarına güvenebilir miydi?
 Saat ilerliyor, Ben’in şansı azalıyordu.Yazar: Gilly Macmillan
Sayfa Sayısı: 496 sayfa
Dağıtım Tarihi: 09/10/2015


PEKİ, SİZ KİMİN TARAFINDASINIZ?

 • Amazon, Ağustos 2015 Ayın En İyi Çıkış Romanı
 • Bookseller, Ağustos 2015 Ayın En İyi Romanı
 • Stylist, Ağustos 2015 Ayın En İyi Romanı
 • Closer, “Mutlaka Okunmalı” Seçkisi
 • Elle, En İyi Ağustos Kitapları Seçkisi
 • The Observer, 2015 Yazının En İyi Romanları seçkisi
 • National Reading Group Day Newcomer Award, 2015 Finalisti
 • The Media Eye ve Amazon, 2015’in Rising Star Romanı

 “Eğer Kayıp Kız ve Uyuyana Kadar’ı sevdiyseniz, bunu okumalısınız.” - Closer

 “. . . en başından itibaren yüreğiniz ağzınızda okuyacağınız bir çıkış romanı… sizi daha ilk sayfadan etkisi altına alacak ve ikna edecek, kelimenin tam anlamıyla heyecan verici bir gerilim romanı. Mutlaka okunmalı.” -Sunday Mirror

 “Ne büyüleyici, etkileyici ve harika yazılmış bir roman. Dokuz Gün beni bütün gece uyutmadı ve korkudan ödümü patlattı.” - Liane Moriarty, Sırrını Derine Göm 

 “Ustaca yazılmış, gerilimli ve fazlasıyla etkileyici… Dokuz Gün okuyup bitirdikten sonra uzun sure unutamayacağınız türden bir roman.” - Tim Weaver, Paravan, Ölüm Patikası ve Tünel romanlarının yazarı

 “Bu hızlı, duygusal ve karakterleri ustaca kaleme alınmış romanın gerilim türünün başarılı örneklerinden olan Trendeki Kız ve Kayıp Kız gibi, çoksatanlar listelerinin üst sıralarında yer alacağı kesin.” - The Media EyeTESS'İN GÖZYAŞLARI

Eser Adı : Tess’in Gözyaşları

Yazar : Pepper Winters
Özgün Adı : Tears of Tess 
Yayınevi : Arkadya Bitter Yayınları 
Etiket Fiyatı : 20.00 TL 
Çeviren : Arzu Sarı 
Editör : Çağla Dirice Çakır 
Sayfa Sayısı : 496 
Baskı Tarihi : Ekim 2015 


Muhteşem bir hayatım vardı. Âşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!

Sevgilisi Brax Cliffingstone, yıldönümlerini kutlamak için Tess Snow’u Meksika’ya götürene kadar ikisinin de geleceğe dair umutları vardı. Altın rengi kumsalların, denizin ve güneşin tadını çıkaracak, birbirlerine yeniden âşık olacaklardı. Ancak gördükleri güzel rüyanın kâbusa dönmesi uzun sürmedi.

Dünyanın gölgelerinden habersiz Tess, kaçırılmış, hırpalanmış ve satılmıştı. Yeniden aydınlığa kavuşmanın bedeli ise Şeytan’la yapacağı anlaşmada, yalnızca bedenini değil ruhunu da ortaya koyması demekti. Zindanımın derinliklerinde yankılanan bir fısıltı, “Gözlerindeki karanlığı görüyorum,” diyordu. “O karanlık beni besliyor, o karanlık beni çağırıyor.” Ve karanlığın tadı kanıma karıştı. Acı, artık kalbimin en tanıdık yolcusuydu.


“Şimdiye kadar yaptığınız tüm ‘en iyi kitap’ listelerini unutun ve bu kitabı en başa altın harflerle kazıyın. Yılın değil, yüzyılın en iyi kitabı.”

Lip Smackin Good Books8 Ekim 2015

DKOE- SINIR- BEYZA ALKOÇ- YORUMKitap Tanıtımı:

Bu hikâyedeki Mavi Kuş benim, sevgilim. Hareket edebiliyorum, ama hiçbir yere gidemiyorum. Sen de benim kafesimsin. Senden giderken sana çarpıp yaralanacağım günü bekliyorum. Çünkü biliyorum, Sen beni yaraladığında, İşte ben ancak o gün özgür olacağım. Şimdi beni özgür bırak, İstersen öldür, Ama önce özgür bırak...

Hayatı hırslarından ve tutkularından ibaret sanan bir adamın sınırları; engelleri olan genç bir kız tarafından aşılabilir mi? Peki, bu adam... Aşık olabilir mi? Tutku dolu satırlara hazır olun.


Kitap Yorumu:

Yepyeni bir kitap yorumu ile merhaba. Etkinlik grubumuzun bu seferki konuğu, Yakamoz Kitap'tan çıkan Sınır. Sınır, yazar Beyza Alkoç'un ilk kitabı.

Ana kahramanımız Nehir Erdem, kendi kullandığı arabayla geçirdiği bir kaza neticesinde sakat kalıyor. Babasının şirketinin bulunduğu zor durumdan kurtulması için bir çözüm vardır. Nehir'in Bora Karahanlı ile evlenmesi ! Yani bir nevi şirket evliliği bu. Çünkü, Bora son derece çapkın ve ukala biri. Nehir'in durumu ise malum.

Kendilerini bir anda evli bulan çift için başlarda hayat çekilmez olsa da, daha sonralarında durum değişecektir.

Kitap, benim için 2 bölüme ayrılıyor. 215. sayfadan önce ve sonra. 215. sayfadan sonra çiftimizin Nehir'in tedavisi için İngiltere'ye gitmesi ile kitap benim için son derece akıcı oldu ve bir anda yön değiştirdi. Çabalar, özveriler, başarılar, duygular. Okuması güzel sahnelerdi. Fakat dediğim gibi kitabın ilk yarısı benim için bir parça sönük geçti.

Yazarın başlarda amatör bir şekilde başlayan yazım tarzı kitabın sonlarına doğru bir parça gelişim gösterdi. Fakat, bazı şeyler eksikti kitapta. Ya da bazı kitapların yaş grupları olduğunu düşünürüm kendimce. Ben bu kitabın yaş grubuna dahil değilimdir belki.

Tüm bu eleştirilerimden sonra, kitabın başındaki Mavi Kuş hikayesini ve kitabın sonunda Nehir'in duygu dolu konuşmasını çok beğendiğimi belirterek yorumumu noktalıyorum. Keyifli okumalar dilerim :)


Kitabın Yazarı: Beyza Alkoç
Yayınevi: Yakamoz Yayınları
Basım Tarihi: 2015
Sayfa Sayısı: 392

Kitaba puanım 3/54 Ekim 2015

Ölüm Bizi Ayırana Dek- Barbara J. Zitwer- Yorum

Kitap Tanıtımı:


Joey, iş için Amerika'dan İngiltere'ye gelmiştir. Son dönemlerde epey kötü gitmiş özel hayatı yüzünden, evinden uzakta olacağı bu dönemi, kafasını toplamak için de kullanmaya kararlıdır. Kaldığı evin kapı komşusu olan Ian ve kızı Lily ile tanışır. Sadece baba ve kızdan oluşan bu aile, hayatına tahmin etmeyeceği bir şekilde dahil olmuştur ve aralarındaki ilişki gittikçe güçlenmeye başlar. Ian, Joey'in hayatında gördüğü en farklı ve dingin erkektir. Ve bu dinginlik, geçmişte yaşadıklarından ileri gelmektedir.

Evinin yakınlarında koşuya çıktığı bir gün Joey, saklı kalmış bir göl keşfeder. Kışları buz tutan bu göl, beş kadının sığınağıdır adeta. Her gün gölün buz gibi sularında yüzmek için buluşan beş eski dost… Joey'i de aralarına davet ederler. Onlarla birlikte gölün soğuk sularında yüzmeye başlayan Joey, bu kadınlardan hayatla ilgili her gün yeni bir şey öğrenir. Ağızlarından çıkan her cümleden bilgelik akan bu kadınlar, Joey'i, hem kendini hem de Ian'ı anlayabileceği bir yola sokarlar. Ancak hayatta geri dönüşü olmayan bazı yollar vardır. Anlamak gibi… İnsan bir kez anladığında, bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Kitap Yorumu:

Yepyeni bir kitap yorumu ile merhaba :) Geçtiğimiz günlerde okuyup bitirdiğim, Nemesis Yayınları etiketi ile çıkan Ölüm Bizi Ayırana Dek kitabı, aile ve arkadaşlık bağları üzerine bir roman. Aşk minimum tutulmuş bu kitapta.

Ana karakterimiz, Joey Rubin, 37 yaşında, Amerika'da yaşayan bekar bir mimar. Köpeği Tink ile birlikte yaşayan Joey'in rutine bağladığı sıradan bir hayatı var.

Bir gün, bir görev gereği İngiltere'ye gitmesi gerekir. Stanway Evi'nin restorasyonu artık onun sorumluluğundadır. Joey, İngiltere'de yaşayan, on senedir görüşmediği, bir zamanlar kardeşi kadar yakını olan Sarah ile de yüzleşecektir. Fakat inişli çıkışlı bir süreç olacaktır bu yüzleşme iki taraf için de. Çünkü eski Sarah, yerini evli, çocuklu, kendine zaman ayıramayan paspal birine bırakmıştır.

Bir başka karakterimiz, Ian McCormack, eşi ölmüş bir adam. Kızı Lily ile birlikte sakin bir hayatları var. Stanway Evi'nin bakımı ve bekçiliği ile ilgileniyor Ian. Bu noktada, restore için gelen Joey ile bu baba kızın yolları kesişmiş oluyor ve bu üçlü için bakalım neler oluyor?

Kitabın orijinal isminin ilham kaynağı olan bir grup kadın var bir de. J.M.Barrie Yüzme Klübü üyesi, her biri en az 80 yaşında. Hepsi kendilerine göre sıkıntıları olan, görmüş geçirmiş kadınlar. Bu kadınların en büyük çılgınlıkları, kışın ortasında bile gölde yüzmeleri. Çünkü, bu onlar için bir nevi terapi. Lilia, Vivian, Aggie, Meg ve Gala, senelerin eskitemediği dostlukları ile acılarının üstesinden geliyorlar.İşte, mimarımız Joey'in bu grupla da yolu kesişiyor ve pek çok ders alıyor bu çılgın kızlardan.

Kalabalık kadrolu bir kitap esasen. Ama kesinlikle kafanız karışmıyor. Kitap, benim çok sevdiğim aile ve arkadaşlık temaları üzerine kurulu. Öncelikle Joey karakterinden ziyade ben J.M.Barrie Yüzme Klübü kadınlarını sevdim. Dostluklarını okumak müthişti. Yaşadıkları acılara birlikte merhem olmaları, seksen yaşında hala coşkuyla yaş günü kutlamaları çok tatlıydı.

Joey'in ayrıca Sarah karakterine karşı olan tutumunu sevmedim malesef. Sarah neticede evli çocuklu bir kadın. Bir kaç yerde geçen ne kadar bakımsız, ne kadar kilo almış, ıyyy çirkin tarzındaki düşüncelerini malesef gereksiz buldum. Fakat onların da dostlukları kuvvetli çıktı ve görüşemedikleri seneleri yoksaydılar.

Netice itibariyle, bana keyifle okuttu kitap kendini. İçinde geçen Peter Pan teması ise çok ciciydi. J.M. Barrie hakkında araştırmamı da yaptım merak etmiştim çünkü okurken. Aile, arkadaşlık, ikinci şanslar temalı kitapları sevenler için güzel bir seçenek. Keyifli okumalar dilerim :)

Kitabın Yazarı: Barbara J. Zitwer
Çevirmen: Eda Tevrizci
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 400
Basım Yılı: 2015


Kitaba puanım 4/5


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...