9 Ekim 2015

Kitap Tanıtımları-9THE ORIGINALS- YÜKSELİŞ

Eser Adı : THE ORIGINALS - Yükseliş
Yazar : Julie Plec
Yayınevi : GO!
Etiket Fiyatı : 17.00 TL 
Çeviren : Ebru Sürmeli 
Editör : Nurten Hatırnaz 
Sayfa Sayısı : 305 
Baskı Tarihi : Ekim 2015 


AİLE GÜÇTÜR 

Köken Vampir ailesi bin sene evvel birbirlerine bir söz verdi. Her zaman ve sonsuza dek bir arada kalacaklardı. Ama verilen sözleri tutmak ölümsüzken bile kolay değildi. 


1722 yılında New Orleans’a ayak basan Köken Vampirler Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson tehlikeli geçmişlerini arkalarında bıraktıklarını zannederler. Ne var ki bölgelerini kimseyle paylaşmak istemeyen cadılar ve kurt adamlar bu kanunsuz şehirde cirit atmaktadır. Üstelik çok yakında gerçekleşmesi planlanan bir evlilikle birlikte aralarındaki ittifak sonsuza dek mühürlenecektir. Ama düşmanları birbirine düştüğünde kendilerini çok daha güvende hisseden Köken Vampirlerin şehri bu iki klana teslim etmeye hiç niyetleri yoktur. Özellikle de müstakbel gelin Vivianne’e gönlünü kaptıran Klaus’un. Elijah ailesi ile birlikte güvende olabilecekleri bir yuva aramakla, Rebekah da Fransız ordusunu kendi saflarına katmakla uğraşırken aşk sarhoşu Klaus hem kendisini hem de ailesini büyük bir tehlikeye atacak olayların içine sürüklenmektedir. 
DOKUZ GÜN


Rachel Jenner bir an için arkasına dönmüştü. Şimdi sekiz yaşındaki oğlu Ben kayıp. Peki ama o talihsiz öğleden sonra gerçekten ne olmuştu?

 Kişisel sorunları ve kendisine sırtını dönen insanlar arasında kalan Rachel bir hata yapmıştı ve artık güvenebileceği kimse kalmamıştı. Ya insanlar Rachel’ın anlattıklarına güvenebilir miydi?
 Saat ilerliyor, Ben’in şansı azalıyordu.Yazar: Gilly Macmillan
Sayfa Sayısı: 496 sayfa
Dağıtım Tarihi: 09/10/2015


PEKİ, SİZ KİMİN TARAFINDASINIZ?

 • Amazon, Ağustos 2015 Ayın En İyi Çıkış Romanı
 • Bookseller, Ağustos 2015 Ayın En İyi Romanı
 • Stylist, Ağustos 2015 Ayın En İyi Romanı
 • Closer, “Mutlaka Okunmalı” Seçkisi
 • Elle, En İyi Ağustos Kitapları Seçkisi
 • The Observer, 2015 Yazının En İyi Romanları seçkisi
 • National Reading Group Day Newcomer Award, 2015 Finalisti
 • The Media Eye ve Amazon, 2015’in Rising Star Romanı

 “Eğer Kayıp Kız ve Uyuyana Kadar’ı sevdiyseniz, bunu okumalısınız.” - Closer

 “. . . en başından itibaren yüreğiniz ağzınızda okuyacağınız bir çıkış romanı… sizi daha ilk sayfadan etkisi altına alacak ve ikna edecek, kelimenin tam anlamıyla heyecan verici bir gerilim romanı. Mutlaka okunmalı.” -Sunday Mirror

 “Ne büyüleyici, etkileyici ve harika yazılmış bir roman. Dokuz Gün beni bütün gece uyutmadı ve korkudan ödümü patlattı.” - Liane Moriarty, Sırrını Derine Göm 

 “Ustaca yazılmış, gerilimli ve fazlasıyla etkileyici… Dokuz Gün okuyup bitirdikten sonra uzun sure unutamayacağınız türden bir roman.” - Tim Weaver, Paravan, Ölüm Patikası ve Tünel romanlarının yazarı

 “Bu hızlı, duygusal ve karakterleri ustaca kaleme alınmış romanın gerilim türünün başarılı örneklerinden olan Trendeki Kız ve Kayıp Kız gibi, çoksatanlar listelerinin üst sıralarında yer alacağı kesin.” - The Media EyeTESS'İN GÖZYAŞLARI

Eser Adı : Tess’in Gözyaşları

Yazar : Pepper Winters
Özgün Adı : Tears of Tess 
Yayınevi : Arkadya Bitter Yayınları 
Etiket Fiyatı : 20.00 TL 
Çeviren : Arzu Sarı 
Editör : Çağla Dirice Çakır 
Sayfa Sayısı : 496 
Baskı Tarihi : Ekim 2015 


Muhteşem bir hayatım vardı. Âşıktım, mutluydum ve istediğim her şeye sahiptim. Sonra bir gün, her şey değişti. Bir adama satıldım!

Sevgilisi Brax Cliffingstone, yıldönümlerini kutlamak için Tess Snow’u Meksika’ya götürene kadar ikisinin de geleceğe dair umutları vardı. Altın rengi kumsalların, denizin ve güneşin tadını çıkaracak, birbirlerine yeniden âşık olacaklardı. Ancak gördükleri güzel rüyanın kâbusa dönmesi uzun sürmedi.

Dünyanın gölgelerinden habersiz Tess, kaçırılmış, hırpalanmış ve satılmıştı. Yeniden aydınlığa kavuşmanın bedeli ise Şeytan’la yapacağı anlaşmada, yalnızca bedenini değil ruhunu da ortaya koyması demekti. Zindanımın derinliklerinde yankılanan bir fısıltı, “Gözlerindeki karanlığı görüyorum,” diyordu. “O karanlık beni besliyor, o karanlık beni çağırıyor.” Ve karanlığın tadı kanıma karıştı. Acı, artık kalbimin en tanıdık yolcusuydu.


“Şimdiye kadar yaptığınız tüm ‘en iyi kitap’ listelerini unutun ve bu kitabı en başa altın harflerle kazıyın. Yılın değil, yüzyılın en iyi kitabı.”

Lip Smackin Good BooksHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...