11 Ocak 2016

Bir Masum Menekşe- Kathryn Kramer- Yorum
Kitap Tanıtımı:

Saklı bir tutkunun ardındaki kıvılcımlar aşkı tutuşturacak, maskelerin ardına saklansan bile…
  

Stephen Valentine, İngiltere kralından kendine ait toprakları istemek üzere saraya gider. Orada güzeller güzeli, menekşe gözlü, masumiyet timsali Madrigal ile karşılaşır ve aralarında muhteşem bir aşk doğar. Ancak Madrigal’ın baş düşmanının kızı olduğunu öğrenince Stephen’ın dünyası başına yıkılır. Madrigal ise çok sevdiği krala bir komplo kurulduğunu yanlışlıkla öğrenir ve kendini ozan kılığında yollarda bulur.
Masumiyetle şehvet, aşkla intikam,macerayla tutku bu yolda ona eşlik edecek…

Kitap Yorumu:


Turun son gününden merhabalar :) Uzun zamandır historical roman okumamıştım, bu anlamda iyi bir deneyim oldu kitap benim için. Hem de sık incelenen bir konu değildi kitap :) Hadi yorumuma bakalım :)

Ortaçağ dönemini anlatan roman, 1483 tarihi ile başlıyor. Ana kahramanlarımız Stephen Valentine ve Lady Madrigal.

Stephen, Güller Savaşı Dönemi'nde elindeki toprakları kaybeden biri. Venedik'te yaşıyor. Bir zaman sonra İngiltere'ye topraklarının hesabını sormaya gidiyor.

Madrigal ise, ailesini kaybetmiş bir kız. İngiltere Kralının himayesinde yaşıyor. Marifetli, sakin bir mizacı var. Lavta denen müzik aletini çalıyor, ve bu konuda gayet başarılı.


Bu ikilinin yolları kesiştiğinde, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Aralarında olan elektriklenme bir aşkın habercisi olsa da, duyulmaması gereken şeyler, malesef duyulmuştur.

Kitap sürükleyici bir dile sahip. Sınav dönemim olmasına rağmen okuttu kendini. Başta da belirttiğim gibi Güller Savaşı dönemi çok okuduğum bir dönem değildi, bu yönden de hoşuma gitti. Fakat en sevdiğim kısım, kitabın Venedik'te geçmesiydi. En merak ettiğim yerlerden biri olduğu için, merakla okudum. Yazarın yansıttığı panorama gayet başarılıydı. 

Tur arkadaşlarım da benim gibi Türkler hakkındaki kısma takılmışlar. Dönem romanı olduğu için bir parça anlaşılabilir bir durum. Tabii okurken farklı duygular hissetmeniz mümkün.

Kapak,çeviri ve editoryal çalışma alıştığımız Novella kalitesinde. Ve şunu da belirtmek istiyorum, Novella Yayınları, umarım bu yazarın diğer kitapları ile bizleri buluşturur. Tarihi kurgu türünde yeni bir soluk isteyenlere, keyifli okumalar diliyorum :)Kitabın Yazarı: Kathryn Kramer
Çeviren: Arzu Şensoy
Yayınevi: Novella Yayınları
Sayfa Sayısı: 480
Basım Yılı: 2015


Kitaba puanım 4 /51 yorum:

  1. Ay, çok dikkatimi çekti kitap. Bu aralar her ne kadar aşk romanı okuyacak havamda değilsem de canım çektiğinde göz atacağım. :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...