6 Mart 2016

Düşlerimin Prensi 2.Cilt- Buse Gümüş- YorumKitap Tanıtımı:

Masal devam ediyor…
Bir zamanlar asla inanmam dediğim bir şey vardı. Benden asla ama asla bir prenses olmazdı. Gerçekleşmeyeceğini düşündüğüm düşlerim vardı benim. Bana göre; aşk bana uğramaz, mutluluk beni teğet geçerdi.

Tüm umutsuzluğuma rağmen yine de hayat beni yanıltmış, aşkı ve mutluluğu bir kişide toplamıştı. İmkânsız dediğim aşk, beni sarıp sarmalamış ve her şeyi baştan sona değiştirmişti. Onunla olmak, aşkı onunla yaşamak düşlerimin de ötesinde bir mucizeydi.

Ancak her şey hayallerimdeki gibi tozpembe gitmiyordu. Mutlu sona ulaşmadan önce önümüze birçok engel çıkacaktı. Hayat bizi sınarken, birlikte tutunabileceğimiz tek şey sevgimizdi. Kavgalar, küslükler, barışmalar, ayrılıklar… Ve daha nicesi. Yaşanacaklar gözümü korkutmuyordu, çünkü gerçekliğinden emin olduğum bir şey vardı: Mert, benim Düşlerimin Prensi'ydi ve bizim masalımız, her şeye rağmen mutlu sonla bitecekti.


Kitap Yorumu:


İkinci kitabın yorumu ile karşınızdayım, keyifli pazarlar dilerim :) Okuyanlar bilecektir, ilk kitap oldukça kötü bir yerde bitmişti.

İkinci cilt, ilk kitabın kaldığı yerden devam ediyor. Spoiler olmaması için olayı söylemiyorum, fakat yanlış anlaşılma nedeniyle bizi üzdün Mert! Okuduktan sonra oh dedik, hala Düşlerimizin Prensi olarak sapasağlamdın neyseki :)

İlk kitapta çiftimiz Rüya ve Mert'i tanımış, arkadaş çevrelerini okumuş, Rüya'nın kabuğunu kırışını, kendini buluşunu ve çiftimizin sevgili oluşunu okumuştuk. İkinci kitabımızdaysa olaylar bir tık daha ciddileşiyor, anlayacağınız üzere her şey dört dörtlük ilerlemiyor! Bakalım Rüya-Mert çiftimizi neler bekliyor bu yolda?

İlk kitapta yer alan Figen-Gökhan ve Gizem-Rüzgar çiftleri yine bizimleydi bu kitapta. Ve inanın ben hangi çifti favori olarak seçsem bilemiyorum. Hepsini sevdim :)

Seri hakkındaki genel yorumum, ilk kitapta da bahsettiğim gibi, naif bir anlatım tarzına sahip, duygu yoğunluğunu güzel veren bir seri. Üniversite ortamı, arkadaş grubu gibi öğeler okurken sevdiğim konular. Ve seriyi sevmemdeki diğer bir neden, Mert'in o kadar imkana rağmen badboy olmayışı, çünkü artık bıktık klişelerden( ya da ben bıktım :P )

Kitabın sonunda bizi tatlı bir sürpriz bekliyor,  Mert Demiroğlu tarafından da bu seriyi okuyacağız, açıkçası sevindim :)

Kapak yine İlknur Muştu'dan. Uyumlu bir seri kapağı olmuş. Bir diğer nokta da, her iki kitapta da ayrı ayrı yer alan illüstrasyonlar. Onları çok sevdiğimi belirtmeliyim.

Evet kısacası Düşlerimin Prensi serisi bana güzel hisler yaşatan bir okuma süreci oldu. Geçtiğimiz günlerde duygu eksikliği olan bir kitap okumuştum, onun ardından bu iki kitap ile telafi etmiş oldum durumu. :)

Okumak isteyenlere keyifli okumalar diliyorum :)

Kitabın Yazarı: Buse Gümüş
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 512
Basım Yılı: 2016Kitaba puanım 4/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...