23 Ağustos 2016

Külkedisinin Zayıflama Hikayesi- Aylem Güngördü- Kitap YorumuKitap Tanıtımı:Bir kadın kendini değiştirmek istediğinde, ona engel olabilecek hiçbir yemek yoktur. Öykü, hayatını zorlaştıracak her şeye sahipti.
 Çalıştığı dergide gıcık bir müdire 
İnsanın dikkatini dağıtacak türden yakışıklı bir patron 
Fazla kilolar 
Sürekli topuz yapılan saçlar 
Paçoz kıyafetler 

Bu liste böyle uzayıp giderdi. Ancak bir gün bir şey oldu ve Öykü artık böyle devam edemeyeceğine karar verdi. Hayatını değiştirecekti. Ve buna, fazla kilolarından kurtularak başlamalıydı. Onlardan kurtulmak için ihtiyacı olan şeyler onda var mıydı peki?

Fazlasıyla vardı. Azim Uyuz ve süper çekici müdiresi Seçil, ondan dergiye bir köşe hazırlamasını istemişti. Öykü, yeterince iyi yazılar yazamazsa işini kaybedeceğini biliyordu. İlham gelsin diye beklerken, aradığı şeyi aynada gördü. Kendini yazacaktı. Kendi zayıflama hikâyesini ve bugüne kadar neler yaşadığını… Bu büyük bir riskti çünkü ilgi çekici bir konu gibi görünmüyordu. Ancak ilk yazı yayınlandığında, herkesi şaşkına uğratacak gelişmeler oldu. Artık Öykü'nün hayatı, kontrol edemeyeceği bir şekilde değişmişti. Külkedisi, küllerinden doğacaktı!


Kitap Yorumu:

Şeker mi şeker bir kitap yorumuyla merhaba :) Çiklit kitapları oldum olası çok sevmişimdir. Çok kafa yormaya gerek olmayan, karakterlerde mutlaka okurken kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz bu türün güzel bir örneği olmuş Külkedisinin Zayıflama Hikayesi. 

Öykü Turan, 25 yaşında, bir kadın dergisinde editörlük yapan, balıketli bir kız. Her kızın olduğu gibi Öykü'nün de bir sürü derdi var. Mesela bunlardan biri dergideki süper gıcık Seçil Hanım!

Öykü, şirketin sahibi Bora Bey'in Türkiye'ye geleceğini öğrenir öğrenmez arama motorunda yaptığı küçük çaplı araştırma sayesinde Bora Bey'e aşık olur :)

Öykü'nün malesef tek sorunu Seçil değildir! Çünkü kendisinin vermesi gereken kiloları vardır. Seçil ile kilo hakkında atışmalar yaşadıktan sonra, kilo vermeyi kafasına koyar. Dergiden bir hışım çıkıp yolda yürürken gördüğü Sihirli Kitaplar Dükkanı'nda soluğu alır. Kitapçıdan zayıflama ve erkekleri tavlama üzerine kitaplar isteyen Öykü, aslında bilmeden çok güzel bir tesadüfe imza atmıştır :)

Sanırım konudan kısaca ancak bu şekilde bahsedebilirim yoksa duramayıp kitabı komple anlatacağım :)


Kitap tam anlamıyla beklentilerimi karşıladı. Beni bol bol güldürdü, bana keyifli bir okuma yaşattı. Hatta Melis ve Berk karakterleri o kadar içtendi ki, Öykü'nün yerinde olmak istedim bir an :D 

Öykü'nün değişimi, Bora'nın ortaya çıkan kişiliği, Seçil'in kabuğunu kırınca içinden çıkan kişi, Tolga'nın komple kendisi, sonradan ortaya çıkan Baran; Melis ve Berk minnoşluğu kesinlikle okunmalı :)

Kitapta en hoşuma giden şeylerden biriydi köşe yazıları, bence çok motive ediciydi. En üzüldüğüm şeyse, kar küresinin kırılması. Nedense oldum olası kar kürelerini çok severim. Kitapta da özel bir objeydi kar küresi. 

Kitabın bir detayı da Gizemli Erkek Avcısı! Okuyun bakalım, Gizemli Erkek Avcısı kim çıkacak, siz de şaşıracak mısınız kim olduğunu öğrenince :) 

Yeri gelmişken, kitabımız aslında seri. Külkedisinin Zayıflama Hikayesi ilk kitap. İkinci kitap ise Gizemli Erkek Avcısı. Geçtiğimiz günlerde, yazar ikinci kitabın yakında çıkacağı müjdesini verdi. Bize de beklemek kaldı. 

Romantik komedileri seviyorsanız bu kitaba bir şans verin derim. (Hadi ama kızlar hangimiz sevmeyiz ana karakterin bir kuğuya dönüşüp, tüm güzelliği ve zarifliği ile ortalarda salınıp daha önce onu görmeyenlere veya onunla dalga geçenlere artık kendisinin bakmadığı hikayeleri ya da filmleri. Evet doğru tahmin, ben bayılırım :) )

İkinci kitabı merakla beklediğimi belirtip, yazara kariyerinde nice başarılar dilerim. Okuyacaklara da keyifli okumalar <3


Kitabın Yazarı: Aylem Güngördü
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 416
Baskı Yılı: 2016


Kitaba puanım 5/53 yorum:

  1. Öyle güzel anlatmışsın ki gerçekten merak ettim kitabı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim :) Kitabı tavsiye ederim kesinlikle :) Okursanız yorumunuzu beklerim :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...