29 Kasım 2016

Gizemli Erkek Avcısı- Aylem Güngördü- Kitap YorumuKitap Tanıtımı:

Eros, Kendi Kazdığı Kuyuya Düşerse…

Özgür ruhlu, sert, alaycı ve iş arkadaşlarının deyimiyle "tam bir cadı" olan Seçil Kaya, erkeklerin önünde diz çökmesine alışıktır. Çünkü o seçilmez, sadece seçer. Üstelik uzun ilişki denen şey asla ona göre değildir.

Yine de her zor kadını dize getirecek bir şövalye çıkar.
Seçil'in karşısına da o şövalye çıkmak üzeredir: Baran.

Baran'la karşılaştıktan sonra, hissettiği şeylerin adını koymakta zorlanan Seçil, yardım almaya karar verir. Çalıştığı dergideki köşe yazısında okuduğu Gizemli Erkek Avcısı, Seçil'in aklındaki soru işaretlerinin cevabını verebilecek gibi görünmektedir. Ancak Seçil bu cevaplara hazır mıdır?


Kitap Yorumu:

Merhaba :) Geçtiğimiz aylarda çok severek okumuş olduğum Külkedisinin Zayıflama Hikayesi kitabının devam kitabı nihayet çıktı. Macera, Gizemli Erkek Avcısı'nın sayfalarında devam ediyor :)

İlk kitaptan aşina olduğumuz karakterler, yeni eklenen karakterler ile yeni kitap çok güzel olmuş. Hadi önce kısaca konuya bakalım, sonra yorumuma göz atalım :)  İlk kitabı okumayanlar için yazının devamı SPOİLER içerir!!

Efendim ilk kitaptan tanıdığımız ve çok sevdiğimiz Öykü'nün gıccccık bir müdiresi vardı hatırlarsınız. Kendisi Seçil Kaya! İş arkadaşları tarafından "tam bir cadı" olarak nitelenen; Öykü'ye epey kök söktüren sevgili kızıl cadı Seçil'i bu kitapta daha net tanıyoruz.

Kendine güvenen, başarılı, karakter olarak biraz sert bir kadın Seçil. Tolga'nın da eski arkadaşı. Tolga'yı hatırladınız mı? İlk kitapta kendisi, Öykü'nün beyaz atlı prensiydi :)

İlk kitabın sonlarında, Seçil ve Öykü'nün arasındaki buzlar erimeye başlamıştı. Fakat bu kitapta bu ikiliyi bu kadar yakın görmeyi tahmin etmemiştim :) 

İlk kitapta, Külkedisi Öykü, dergideki köşesini Gizemli Erkek Avcısı'na bırakmıştı. Gizemli Erkek Avcısı, Öykü'den kalan köşeyi layıkı ile devam ettirmektedir. Seçil, Öykü'nün zorlaması ile Gizemli Erkek Avcısı'na başvurmak zorunda kalır. Fakat Seçil, bu köşeyi yazan kişinin kimliğini bilmemektedir. 

Seçil, Baran için başvurduğu Gizemli Erkek Avcısı'ndan aldığı taktikleri doğru uygulayıp, mutlu sona ulaşabilecek midir? Gizemli Erkek Avcısı' nın kim olduğunu öğrenince ne tepki verecektir? 

Bir de Baran var bu hikayede. Kendisi Tolga'nın kardeşi olur. Sempatik bir karakter olan Baran, Seçil'in değişiminin sebebi olabilecek mi? 


Bu kitabı da en az Külkedisinin Zayıflama Hikayesi kadar eğlenerek okudum. Seçil- Baran çatışmasını okumak çok keyifliydi. Önceden aşina olduğumuz karakterlere gelirsek, artık karşımızda evli-mutlu çiftimiz Öykü ve Tolga var :) Külkedisi projesinin mimarı Berk ve Öykü'nün kuzeni Melis, yine hikayede Öykü'nün yanında yer almaktalar :)

Öykü ve Seçil'in aralarını düzeltme çabaları çok tatlıydı. Seçil ile yıldızı barışmayan tek kişi Öykü mü sandınız, yanıldınız! Çünkü Öykü'nün kuzeni Melis, Seçil'e uyuz oluyor! 

Seçil, bu kadar uyuz olunacak bir karakter mi? Okuyup siz karar verin. Seçil'i okudukça seveceğinize eminim. Hele Kamer ile olan maceralarını okudukça kahkahalar atmamak mümkün değil :)

Velhasıl, kitabı beklediğime değdi. Seçil'in değişimini ,Baran'ın aşkını, minnoş çiftimiz Tolga-Öykü'yü , Berk-Melis'i , kitaba yeni eklenen Kamer ve Ada karakterlerini okumak çok keyifliydi. Özellikle köşe yazıları yine çok tatlıydı. Romantik komedi türünü sevenlere, ilk kitabı okuyup beğenenlere kesinlikle tavsiye ediyorum :)


Kitabın Yazarı: Aylem Güngördü
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa Sayısı: 280
Basım Yılı: 2016


Kitaba puanım 5/5


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...