28 Ağustos 2017

Buz Sıcağı- Fatih Murat Arsal- Kitap YorumuKitap Tanıtımı:

Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. 

Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? 

Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? 

Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!


Kitap Yorumu:

Dumanı üzerinde kitabımız Buz Sıcağı'nın turundan merhaba :) Fatih Murat Arsal okurları tarafından merakla beklenen yeni kitap nihayet geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Fma okumayalı biraz zaman geçmişti, o nedenle kalemini özlemişim, hasret gidermiş oldum Buz Sıcağı ile :) Sizler de Buz Sıcağı çekilişine katılarak kitap kazanma şansı elde edebilirsiniz, bunun için Geveze Kalemler Facebook ve Instagram sayfalarını ziyaret etmeniz yeterli. Kitabın konusundan bahsetmek gerekirse:

Zafer, başarılı bir beyin cerrahıdır. Dışarıdan buz kalpli görünen Doktor Zafer, ortağı Cengiz ile birlikte bir hastane sahibidir genç yaşına rağmen. Ortağı Cengiz'in kızının Foça'daki düğününe katılıp İstanbul'a dönüş yoluna koyulduğu sırada çok geçmeden yardıma ihtiyacı olan genç bir kadına rastlar Zafer. Zeynep, 22 yaşında, iç mimarlık son sınıf öğrencisi bir kızdır. Başından kötü bir olay geçmiştir ve son derece çaresiz bir haldedir Zeynep. Bu karşılaşma ikilinin hayatında iyi kötü pek çok gelişmeye neden olacaktır.

Erkek karakterimiz, başarılı, seçkin bir doktor. Aynı zamanda yakışıklı, hali vakti yerinde ve cüretkar. Fakat buzdan bir kalbi var kendisinin! Genç yaşına rağmen aşktan ümidini kesmiş, hayatın gündelik rutinine teslim olmuş. Hayatı böyle sürüp giderken karşısına çıkan genç kız, başına gelenlere rağmen hayat enerjisinden bir şey kaybetmeyen, gözlerinin içi gülen, hayata karşı sağlam duruşu olan biri: Zeynep. Bu ikilinin inatlaşmalarını okumak son derece keyifliydi. Zeynep'in çabalayan hallerini okumayı sevdim. Başına gelenlere rağmen hayata tutunuşu güzeldi. Zafer'in hayatına sızışı ve sonuçları :) Buz Sıcağı,okumaktan keyif aldığım Fma romanlarından biri oldu. Ama sanırım bu kitapta daha az karakter vardı. Diğer kitaplarda kalabalık kadrolara alışmıştık <3

Fma okurları bilir, yazarın dili son derece akıcı ve anlaşılırdır. Buz Sıcağında da aynı şekildeydi. Elinize alıp okumaya başladığınızda devamını merak ediyorsunuz. Neticede ortada buz bir adam var! Eriyip erimeyeceğini merak ederek bu buz adamı okumak son derece keyifliydi. Fma okurları zaten kitabı okumayı kafalarına koymuştur ama daha önce Fma okumamış aşk romanı severler varsa, onlara öneriyorum bu yazarı. Kalemiyle tanışmalısınız, zaten sonrasında diğer kitaplarını merak edeceğinizden eminim :) Okumak isteyenlere keyifli okumalar diliyorum :)Kitabın Yazarı: Fatih Murat Arsal
Yayınevi: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 512
Basım Yılı: 2017


Kitaba puanım 5/5


1 yorum:

  1. Bu güne kadar Ecrin'den sonra en eğlenerek yazdığım karakterdi Zeynep. Onu yazmak bir zevkti. O yüzden çok kısa bir sürede bitti romanın yazımı. Buz kalpli adamın usul usul erimesini okumak umarım herkese zevk verir. :)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...